سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان مغزدار

نان مغزدار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
آرد گندم ۲ پیمانه
خمیر مایه ۱ قاشق غذا خوری
روغن مایع ۵ قاشق غذا خوری
آببه مقدار لازم
نمک نوک قاشق مربا خوری
شکر ۱ قاشق غذا خوری
پودر تخم گشنیزبه مقدار لازم
گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم
سیب زمینی ۱ عدد
پیاز ۱ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۲ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
پنیر پیتزابه مقدار لازم
زعفران دم کرده ۵ قاشق غذا خوری
ماست‏ ۱ قاشق غذا خوری
روغن مایع ۱ قاشق غذا خوری
نان مغزدار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان مغزدار
روش ساخت
مرحله 1آرد الک شده.خمیر مایه.روغن مایع.نمک.شکر راباهم مخلوط میکنیم وکم کم آب ولرم رابه مواد اضافه کرده بادست ورز می دهیم تا زمانی که دیگر خمیر به دست نچسبد.ته ظرفی را چرب کرده خمیر را داخل آن گذاشته روی آن رابا سلفون می پوشانیم وبه مدت یک ساعت خمیررادرجای گرمی قرار می دهیم تا حجمش دوبرابر شود.
مرحله 2پیاز را در ماهی تابه رنده کرده وتفت می دهیم .گوشت چرخ شده رابه پیاز سرخ شده اضافه کرده وتفت می دهیم بعد از کمی تفت دادن سیب زمینی نگینی خورد شده رابه آن اضافه کرده وهمه مواد راباهم به خوبی تفت می دهیم
مرحله 3نمک .فلفل.زردچوبه.تخم گشنیز.پودر آویشن ورب گوجه فرنگی رابه موادمون اضافه کرده مخلوط می کنیم ومواد را روی حرارت ملایم میزاریم تا خوب جا بیفته. بعد از یک ساعت روی خمیر راباز کرده دوباره کمی ورز می دهیم .
مرحله 4نصف خمیررا داخل قالب مورد نظر پهن میکنیم وپنیرپیتزارا روی آن می ریزیم سپس موادگوشتی را روی پنیر پیتزا پخش می کنیم.حالا باقیمانده خمیر را روی تخته کار باز کرده وروی موادمون می اندازیم واطراف آن را با فشار انگشتانمون می چسبانیم.
مرحله 5دوباره روی خمیر راباسلفون می پوشانیم ونیم ساعت در جای گرمی قرار می دهیم تا استراحت کند.
مرحله 6بعد از نیم ساعت روی خمیر راباز کرده و زعفران .ماست وروغن مایع را باهم مخلوط کرده با فرچه روی خمیر می مالیم وروی ان را با پودر گشنیز وسیاهدانه تزیین می کنیم.قالب را داخل فر که از پانزده دقیقه قبل روشن کردیم می گذاریم. دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه.
مرحله 7بعد از 30دقیقه گریل راروشن می کنیم تا روی نان طلایی رنگ شودوبلافاصله بعداز طلایی رنگ شدن نان گریل راخاموش می کنیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین