سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی عید نوروز نان شیرینی گیلاس

نان شیرینی گیلاس
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۶ نفر
مواد لازم
آرد ۱/۲ لیوان
شکر ۱ قاشق غذا خوری
کره ۴ قاشق غذا خوری
گیلاس ۵۰۰ گرم
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
کره ۲ قاشق غذا خوری
شکر ۴ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۲ عدد
مخمر ۱ قاشق چای خوری
شیر ۱ لیوان
آرد ۳/۱/۴ لیوان
نان شیرینی گیلاس
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان شیرینی گیلاس
روش ساخت
مرحله 1شیر ولرم و مخمر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کند
مرحله 2سپس 1/2 لیوان آرد و 2 قاشق غذاخوری شکر را به شیر اضافه و مخلوط کنید ، روی ظرف را بپوشانید و 1 ساعت در دمای اتاق استراحت دهید.
مرحله 3پس از استراحت مواد میتوانید کره ، 1 تخم مرغ ، 2 قاشق غذاخوری شکر و نمک را اضافه کنید ، با قاشق هم بزنید تا مواد مخلوط شوند سپس باقی مانده آرد را روی مواد الک کنید و کم کم با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.
مرحله 4خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید و روی کاسه را با کیسه فریزر خوب بپوشانید ، خمیر را 2 ساعت در دمای اتاق استراحت دهید تا حجم خمیر 3 برابر شود سپس خمیر را به 16 قسمت مساوی تقسیم کنید.
مرحله 5خمیرها را با دست به شکلی که میبینید حالت دهید و داخل خمیر را کمی گود کنید
مرحله 6خمیرها را داخل قالبی که چرب کرده اید قرار دهید و گیلاس های بدون هسته را داخل بخش گود خمیر قرار دهید و روی گیلاس ها کمی شکر بپاشید ، روی قالب را بپوشانید و 30 دقیقه در دمای اتاق استراحت دهید.
مرحله 7پس از استراحت خمیر 1 تخم مرغ باقی مانده را با چنگال بزنید سپس قسمت های بالای خمیر را به تخم مرغ آغشته کنید ، داخل کاسه ای 1/2 لیوان آرد ، 1 قاشق غذاخوری شکر و 4 قاشق غذاخوری کره بریزید و با دست مخلوط کنید تا شبیه خرده نان شود سپس روی خمیر را با آن خوب پوشش دهید.
مرحله 8قالب را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 20 دقیقه قرار دهید ، پس از اینکه لبه های خمیر طلایی شد از فر خارج کنید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین