سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان شکلات صبحانه و موز

نان شکلات صبحانه و موز
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
موز ۳ عدد
شکلات ۱/۲ پیمانه
آرد ۲.۵ پیمانه
جوش شیرین ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱ قاشق چای خوری
روغن مایع ۲/۳ پیمانه
شکر قهوه ای ۱/۲ پیمانه
شکر سفید ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
اسانس وانیل ۱ قاشق چای خوری
نان شکلات صبحانه و موز
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان شکلات صبحانه و موز
روش ساخت
مرحله 1ابتدا فر را با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. موزها را با پوست به مدت 20-15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پوستشان سیاه شود، سپس آن ها را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا سرد شوند. موزهای خنک را پوست بگیرید و در سبدی قرار دهید تا آب اضافی‌شان خارج شود، سپس آن‌ها را با چنگال له کنید و كنار بگذارید.
مرحله 2براي تهيه مايه نان، در ظرفی آرد، جوش‌شیرین و نمك را با هم مخلوط کرده و الك کنید. در ظرف ديگري روغن، شكرها، تخم‌مرغ‌ها و وانيل را با همزن برقی خوب هم بزنید. مخلوط آرد را به‌آرامی به مخلوط تخم‌مرغ اضافه کرده و با همزن دستی مواد را خوب هم بزنید تا مایه نان آماده شود.
مرحله 3قالب را با روغن چرب کنید. کمی آرد هم داخل آن بریزید. حالا نیمی از مخلوط را داخل آن بریزید و خوب پخش کنید. توجه داشته باشید که مایه این نان سفت است.
مرحله 4شکلات صبحانه را در قیف کیسه‌ای یا کیسه فریزر بریزید و سر آن را با قیچی برش بزنید. نیمی از آن را به‌صورت زیگزاگ روی مواد بریزید. نیمی از موزهای له‌شده را هم به‌صورت زیگزاگ روی مواد بریزید. حالا بقیه مخلوط را روی مواد بریزید و پخش کنید. بقیه شکلات و موز را هم به‌صورت زیگزاگ روی مواد بریزید.
مرحله 5قالب را به مدت 65-60 دقیقه داخل فر قرار دهید تا نان بپزد، سپس از فر درآورده و 15 دقیقه صبر کنید تا نان در قالب خنک شود. نان را از قالب جدا کرده و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین