سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان سیر امریکایی

نان سیر امریکایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
جعفری ۱/۴ پیمانه
سیر ۴ حبه
کره ۵ قاشق غذا خوری
شکر ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱ قاشق چای خوری
روغن زیتون ۱ قاشق غذا خوری
مخمر نان ۲ قاشق چای خوری
آب ۳/۴ پیمانه
آرد ۱/۱/۳ پیمانه
نان سیر امریکایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان سیر امریکایی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا 3چهارم پیمانه آب جوش را كمی در دمای محیط قرار دهید تا گرم شود و بعد آن را با مخمر مخلوط كرده و هم بزنید و رویش را یك پارچه مرطوب و تمیز قرار داده و یك ربع در جایی گرم و خشك قرار دهید تا عمل آید.
مرحله 2در ظرفی مناسب آرد ، نمک و شکر را مخلوط کنید و مرکز آن را گود کنید. روغن و مخلوط آب و مخمر را داخل حفره اضافه کنید و از اطراف ارد را به داخل ریخته و مواد را خوب مخلوط کنید تا به شکل خمیری نرم و یکدست در آید.
مرحله 3خمیر را داخل ظرف چرب شده قرار داده و ، روی ظرف را با پارچه ای مرطوب و نخی خوب بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا استراحت کند و حجم خمیر دو برابر شود.
مرحله 4پس از اینکه حجم خمیر دو برابر شد روی سطحی که آرد پاشیده اید خمیر را پهن کنید و نوارهایی به عرض 4 سانتیمتر و طول 20 سانتیمتر از خمیر برش بزنید.
مرحله 5نوارهای خمیری را کمی بکشید
مرحله 6سپس خمیر را گره زده
مرحله 7بعد خمیر رو كمی بكشید.
مرحله 8داخل سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خمیرها را ته سینی فر بچینید ، روی خمیرها را با روغن زیتون یا روغن مایع برس بکشید سپس روی سینی را با نایلون بپوشانید و 2 ساعت استراحت دهید.
مرحله 9خمیرها را پس از استراحت داخل فری که از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا نان ها بپزند و روی نان ها طلایی شود .
مرحله 10.سیرها را ریز كرده و در کره تفت دهید تا نرم شوند سپس با جعفری خرد شده مخلوط کنید و این سس را بعد از آماده شدن نان روی آن بزنید سپس سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین