سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان سيب و دارچين

نان سيب و دارچين
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
مایه خمیر ۱ قاشق سوپ خوری
نمک ۱/۳ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۱ عدد
کره ۲۵ گرم
شکر ۱ قاشق مربا خوری
آب ۱/۴ پیمانه
شیر (کم چرب) ۱/۲ پیمانه
وانیل‏ ۱/۳ قاشق چای خوری
کنجدبه مقدار لازم
سیب ۴ عدد
دارچین ۱ قاشق سوپ خوری
آرد ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
نان سيب و دارچين
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان سيب و دارچين
روش ساخت
مرحله 1در يك كاسه نمك ، شكر و آب ولرم را بریزید و هم بزنيد. مايه خمير را هم بيفزايیدو مخلوط كنيد. در ظرف يا كاسه را گذاشته و به مدت 10دقيقه صبر كنيد تا مايه خمير كف كند. در يك قابلمه كوچك شير ولرم بریزید. كره را هم اضافه كرده و قابلمه را از روي حرارت برداريد تا ولرم شود.حالاتخم مرغ را اضافه کنید. مايه خمير عمل آمده را به آنها اضافه كنيد و مخلوط را هم بزنيد.
مرحله 2آرد را با وانیل مخلوط و كم‌كم اضافه كرده، هم بزنيد و بعد مقدار بيشتري آرد بيفزاييد و با دست شروع به ورز دادن خمير كنيد. وقتي كه خمير به دست نچسبيد، ديگر آرد اضافه نكنيد. خمير را يكدست كرده و در كاسه را بپوشانيد و در جاي گرمي قرار دهيد تا خوب ور بيايد و استراحت كند.
مرحله 3در این فاصله سيب‌ها را خلالی خرد کنید و با دارچین مخلوط كنيد. خمير را با استفاده از وردنه پهن روي تخته آردپاشي شده باز کنید تا قطر نيم‌سانتي‌متری پیدا کند. حالا آن را به نوارهاي سانتي‌متر ی برش بزنيد. ‌ سيب‌ها را كنار هم روي هر نوار بچينيد تا سطح نوار با سيب پوشيده شود. بعد از يك طرف شروع به لوله كردن خميرهاي نواري و سيب كنيد. همه نوارها را با سيب‌ها به همين صورت لوله كنيد و به شكل يك نان درآوريد. ‌فر را روشن كرده با حرارت 180 درجه سانتي‌گراد گرم كنيد.
مرحله 4روي سيني فر كمي آرد بپاشيد و نان‌هاي آماده شده را روي آن قرار دهيد. در يك كاسه كوچك زرده تخم‌مرغ را ريخته و با چنگال هم بزنيد. بعد با قلم‌موي آشپزي زرده را روي سطح بالايي نان‌ها ماليده و كنجد را رويشان بپاشيد. ‌ بعد از گرم شدن فر سيني را در طبقه وسط قرار دهيد تا نان‌ها به مدت 30- 20 دقيقه بپزند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین