سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان زیتونی

نان زیتونی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
آب ۱ پیمانه
مایه خمیر ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱ قاشق چای خوری
آرد ۲/۱/۴ پیمانه
زیتون ۱۰ عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
پنیربه مقدار لازم
رزماری ۲ قاشق چای خوری
نان زیتونی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان زیتونی
روش ساخت
مرحله 1مایه خمیر و نمک را به آب اضافه کنید و به مدت ۵ ثانیه به آرامی هم بزنید.به آرامی آرد را اضافه کنید و با هم زن (یا قاشق چوبی) هم بزنید تا کاملا مواد در آب حل شود و حباب های خشک در آن باقی نماند. نتیجه خمیری آبکی به دست می آید.
مرحله 2روی ظرف را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید در دمای اتاق به مدت ۲ ساعت بماند.(مرحله اختیاری)خمیر را کمی در یخچال قرار دهید. از آنجا که خمیر کمی چسبناک است با قرار دادن آن در یخچال کمتر به دست ها می چسبد.
مرحله 3خمیر را از یخچال بیرون بیاورید و کف دست ها را آردی کنید.روی سطحی که می خواهید خمیر را قرار دهید به اندازه کافی آردی کنید. خمیر را از ظرف بیرون بیاورید و روی آن آرد بپاشید سپس خمیر را به شکل توپ در بیاورید.
مرحله 4خمیر توپی را روی سطحی که آرد پاشیده اید قرار دهید و وسط خمیر را با مشت ضربه بزنید. ۲ روش برای صاف کردن خمیر هست: با دست یا با وردنه.
مرحله 5بعد از صاف کردن خمیر روی سطح زیتون (یا رزماری و پنیر به دلخواه) بریزید. کناره های نان را به سمت مرکز تا کنید و رول کنید و سر و ته خمیر را بپیچانید و کمی به زیر تا کنید تا خمیر کوچک تر از قالب شود. سپس خمیر را داخل قالب چرب شده قرار دهید، روی آن را بپوشانید و بگذارید به مدت ۴۰ دقیقه بماند.
مرحله 6فر را روی ۴۵۰ درجه فارنهایت روشن کنید و قالب را به مدت نیم ساعت داخل فر قرار دهید.روی خمیر با برس کمی روغن زیتون بمالید و سپس کمی هم نمک بپاشید.
مرحله 7نکته: قبل از قرار دادن قالب داخل فر، فر را روی ۴۵۰ درجه ( به مدت ۱۰ دقیقه )گرم کنید.
مرحله 8سپس قالب را روی طبقه وسط فر قرار دهید و به مدت نیم ساعت در حالت بخار قرار دهید تا زمانی که روی نان قهوه ای طلایی شود.در آخر نان را از قالب بیرون بیاورید، اسلایس کنید و تا زمانی که سرد نشده است سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین