سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان حلوای سیب با مغز گردو

نان حلوای سیب با مغز گردو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
مواد لازم0
آرد ۴۰۰ گرم
شکر ۴۰ گرم
شیر ۱ پیمانه
پودر خمیر مایه ۱ قاشق سوپ خوری
روغن مایع ۴۰ میلی لیتر
گردوبه مقدار لازم
کنجدبه مقدار لازم
مواد لازم0
سیب ۷ عدد
شکر ۵-۶ قاشق سوپ خوری
پودر دارچین ۱ قاشق مربا خوری
پودر وانیل ۱/۴ قاشق چای خوری
آب ۱ قاشق مربا خوری
روغن ۲ قاشق سوپ خوری
نان حلوای سیب با مغز گردو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان حلوای سیب با مغز گردو
روش ساخت
مرحله 1ابتدا حلوا را آماده کنید. سیب ها را بشویید، پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. در یک تابه کره یا روغن را بریزید. وقتی داغ شد تکه های سیب را اضافه کنید و تفت دهید. در حین تفت دادن با پشت قاشق سیب ها را له کنید، سپس آب را اضافه کنید،حرارت را کم کنید و مرتب هم بزنید تا سیب ها ته نگیرند.
مرحله 2حالا باید شکر، پودر دارچین یا پودر هل و وانیل را اضافه کنید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید. مرتب هم بزنید تا مخلوط کمی سفت شود و به غلظت حلوا برسد، سپس آن را کنار بگذارید.
مرحله 3برای درست کردن نان، شکر را در شیر ولرم حل کنید، سپس پودر خمیر مایه را روی آن بریزید و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید. در ظرفی خمیر مایه عمل آمده و روغن را با هم مخلوط کنید، سپس آرد را کم کم تا جایی اضافه کنید تا خمیر لطیفی حاصل شود. خمیر را کمی ورز دهید، سپس آن را بپوشانید و 2-1 ساعت استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود.
مرحله 4کف یک قالب گرد را کاغذ روغنی بیندازید. حدود 100 گرم از خمیر را بردارید و با وردنه باز کنید، سپس آن را کف قالب کاملا پهن کنید. از خمیر یک گلوله 25 گرمی بردارید و وسط آن را باز کنید.مقداری حلوای سیب داخل آن بریزید، سپس آن را خوب ببندید تا گرد شود. حدود 10-8 عدد توپی به همین شکل آماده کنید و دور تا دور قالب بچینید.
مرحله 5وسط قالب مقداری حلوا بریزید و پخش کنید. مقداری گردوی خرد شده هم روی آن بریزید. خمیر باقیمانده را به صورت نوارهای باریک درآورید و به صورت حصیر روی حلوا قرار دهید. روی قالب را بپوشانید و 20 دقیقه به خمیر استراحت دهید. در این فاصله فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید.
مرحله 6بعد از زمان ذکرشده خمیر را با زرده تخم مرغ رومال کنید. مقداری کنجد یا تخم خرفه هم روی خمیر بریزید. قالب را حدود 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا نان آماده شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین