سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت نان تارت خونگی(میوه و غذا)

نان تارت خونگی(میوه و غذا)
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲۰ نفر
مواد لازم
آرد ۳۰۰ گرم
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
آب ۱/۴ لیوان
نمک ۱ پنس
روغن مایع ۱/۳ لیوان
پودر قند ۳۵ گرم
شیر ۱.۵ لیوان
شکر ۶ قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذا خوری
آرد ۲ قاشق غذا خوری
وانیل‏ نوک قاشق نوک قاشق چای خوری
نان تارت خونگی(میوه و غذا)
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان تارت خونگی(میوه و غذا)
روش ساخت
مرحله 1روغن و نمک و پودر قند و تخم مرغ رو با هم مخلوط کرده بعد آرد و آب را به تناوب اضافه میکنیم تا جایی که خمیر به دست نچسبه (همه آرد را به یک دفعه اضافه نکنید چون ممکنه زیاد باشه)اصلا خمیر رو ورز ندید وگرنه به روغن میفته فقط با قاشق و نوک انگشتاتون خمیر رو جمع کنید و بذارید تو کیسه فریزر و نیم تا یک ساعت داخل یخچال استراحت بدید.
مرحله 2بعد از این زمان خمیر تارت رو خیلی نازک با وردنه پهن کنید و قالب بزنید و داخل قالب تارتهای تک نفره پهن کنید و کف خمیر رو با چنگال یا سیخ چوبی سوراخ سوراخ کنید.
مرحله 3در فر از قبل گرم شده طبقه وسط بذارید با دمای ۱۷۰ به مدت ۲۰ دقیقه ولی بازم حواستون باشه همینکه دیدین از اطراف برشته شده و رنگشون عوض شده درستن و از فر خارج کنید.
مرحله 4بدون فر هم میشه درست کرد به این روش که ماهیتابه دو طرفه رو از قبل به مدت ۲۰ دقیقه گرم کنید روی شعله کم رو به خاموش. بعد از این زمان تارتها رو داخلش قرار بدید حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه.باز حواستون باشه چک کنید.
مرحله 5کرم تارت: آرد و نشاسته رو با هم مخلوط کنید و داخل قابلمه بریزید و شیر سرد را کم کم اضافه کنید و مدام هم بزنید تا گلوله نشه بعد از این که خوب مخلوط کردید شکر رو اضافه کنید و روی شعله کم قرار بدید و مدام هم بزنید تا گلوله نشه و کم کم قوام بیاد بعد از اینکه قوام اومد ببندید و بعد وانیل رو اضافه کنید تا گرمه داخل نان تارتها بریزید.
مرحله 6اگر خواستید داخل نان تارتها غذا بذارید پودر قند داخل خمیر رو حذف کنید. اگر غذاتون پیتزا بود موقعی که خمیر رو داخل قالب تارت گذاشتید کمی پنیر پیتزا بریزید بعد مواد پیتزاتون و دوباره پنیر پیتزا.ولی برای سالاد الویه و کشک بادمجون و ...بعد از پخت داخل تارتها رو باهاشون پر کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین