سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر نان باقلوایی

نان باقلوایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
خمیر مایه ۲/۱/۴ قاشق چای خوری
آب ۳ قاشق سوپ خوری
شکر ۱/۲ قاشق چای خوری
کره ۵۰ گرم
شیر ۱/۳ پیمانه
آرد ۳ پیمانه
شکر ۱/۴ پیمانه
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۲ عدد
عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری
شکر ۸۰ گرم
دارچین ۱/۱/۴ قاشق چای خوری
پسته ۲۵ گرم
گردو ۲۵ گرم
بادام ۱۵ گرم
آب لیمو ۱ قاشق چای خوری
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
کره ۵۰ گرم
عصاره وانیل ۱/۲ قاشق چای خوری
آب ۱ قاشق سوپ خوری
عسل ۲ قاشق سوپ خوری
نان باقلوایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت نان باقلوایی
روش ساخت
مرحله 1خمیر مایه را با آب ولرم حدود 42 درجه سانتی گراد و نصف ق چ شکر مخلوط کنید و روی ظرف رو بپوشونید و 5 دقیقه زمان دهید تا خمیر مایه عمل کند.
مرحله 2کره و شیر را با هم روی حرارت قرار دهید تا کره آب شود (اما نجوشد). بعد اجازه دهید سرد شده به دمای حدود 42 درجه برسد. برای تهیه خمیر در یک کاسه بزرگ تخم مرغها و شیر و کره و یک چهارم پیمانه شکر و نمک و عصاره وانیل را مخلوط کنید.
مرحله 3سپس خمیر مایه عمل آمده را اضافه کنید و بلافاصله کمی آرد روی آن بریزید و با همزن دستی بهم بزنید. سپس مابقی ارد را کم کم اضافه کنید تا جایی که خمیر نرم و لطیفی بدست آید که به دست تمیز نچسبد.
مرحله 4خمیر را 15 دقیقه ورز دهید یا اینکه مثل من صد مرتبه روی سطح بکوبید. سپس روی آن را بپوشانید و به مدت یک الی یک و نیم ساعت در جای نسبتا گرم استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود. زمانی که خمیر استراحت میکند مواد میانی خمیر را با هم مخلوط کنید.
مرحله 5ودر ظرف دیگری عسل و آب را مخلوط کرده روی حرارت ملایم گرم کنید ولی نجوشد. بعد از اینکه حجم خمیر دو برابر شد، روی سطح صافی را اردپاشی کرده و خمیر را باز کنید.
مرحله 6روی خمیر را با فرچه، عسل آب شده بمالید. بعد روی خمیر را با مواد میانی بپوشانید. فقط دقت کنید که از اطراف کمی فاصله بدهید. سپس خمیر را از ضلع بزرگ آن رول کنید. بعد رول به دست آمده را از طول به صورت درازا به دو قسمت برش بزنید و این دو قسمت برش زده را به هم ببافید. به طوری که قسمتهای حاوی مواد میانی، همواره به سمت بالا بماند.
مرحله 7سپس نان را روی سینی چرب شده قرار داده و در فری که از قبل با دمای 180 درجه گرم شده به مدت تقریبی 20 دقیقه تا نیم ساعت بپزید. زمانی نان آمادست که روی آن برشته شود و زیر آن نیز کمی تغییر رنگ دهد. نوش جان
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین