سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابکرم وموس موس لیمو پرتقالی

موس لیمو پرتقالی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
تخم مرغ (زرده) ۴ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
آب پرتقال ۱/۴ پیمانه
شکر ۳/۴ پیمانه
آب لیمو ۱/۴ پیمانه
کره ۶ قاشق سوپ خوری
پودر دارچین ۱ قاشق چای خوری
خامه‏ ۱ پیمانه
لیمو ترش ۱ عدد
پرتقالبه تعداد لازم
موس لیمو پرتقالی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت موس لیمو پرتقالی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا کاسه ای از آب و یخ آماده کرده و کنار می‌گذاریم.
مرحله 2 زرده تخم‌مرغ ها را همراه با ¾ پیمانه شکر، تخم‌مرغ کامل و آب میوه‌ها در تابه‌ای متوسط و بر روی حرارت متوسط گرم کرده، 5 تا 7 دقیقه به سرعت به هم می‌زنیم تا غلیظ و سفت شود (مطمئن می‌شویم که کناره‌ها و ته ظرف را به هم زده‌ایم). سپس از روی حرارت بر می‌داریم.
مرحله 3یک قاشق سوپ خوری کره را به سرعت در مواد به هم می‌زنیم. در ادامه تابه را در لگن آب و یخ گذاشته، 5 دقیقه هم می‌زنیم تا سرد سود.
مرحله 4کرم را از صافی گذرانده، در ظرفی متوسط می‌ریزیم با سلفون پلاستیکی پوسته کرم را می‌پوشانیم تا از رویه بستن آن جلوگیری شود، بعد 30 تا 45 دقیقه در یخچال نگه می‌داریم تا قوام پیدا کند. کرم را با 2 قاشق سوپ خوری شکر به سرعت به هم می‌زنیم تا به فرمی کاملاً صاف و یکدست برسیم، بعد در یخچال قرار می‌دهیم.
مرحله 5⅓خامه به هم زده و غلیظ شده را با کرم میوه به سرعت مخلوط کرده و به هم می‌زنیم. به آرامی باقیمانده خامه را بین کاسه‌های پذیرایی تقسیم کرده و موس را در یخچال می‌گذاریم تا آماده سرو شود. پودر دارچین را بر روی آن پاشیده و با تکه‌های پرتقال و لیمو (از درازا دو نیم کرده و به شکل نیمکره‌های باریک برش می‌دهیم) تزیین می‌کنیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین