سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمربا و کمپوت مربای پوست پسته

مربای پوست پسته
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
پوست پسته ۲۵۰ گرم
شکر ۵۰۰ گرم
آب ۱/۱/۲ پیمانه
آبلیمو ۱ قاشق غذا خوری
خلال پسته ۱/۴ پیمانه
گلاب ۳ قاشق غذا خوری
مربای پوست پسته
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت مربای پوست پسته
روش ساخت
مرحله 1پوستهای اول پسته تازه را به کمک چاقو یک برش میزنیم و با یک فشار کوچک پوست را از پسته جدا میکنیم و پوست پسته ها راخوب میشوریم
مرحله 2پوست پسته های شسته را به مدت 2ساعت در آب سرد همراه با تکه های یخ میگذاریم بماند تا تلخی اش را پس بدهد.
مرحله 3یک قابلمه آب جوش می آوریم و پوست پسته ها را که در صافی ریختیم به آب جوش اضافه میکنیم تا شوک وارد شود و تلخی پوست پسته از بین برود و به مدت 5دقیقه میگذاریم بجوشد و بعد در صافی میریزیم.
مرحله 4این کار را 3بار انجام میدهیم و بعد پوست پسته را میچشیم چنانچه تلخ بود یک بار دیگر هم انجام میدهیم.
مرحله 5برای درست کردن شربت شکر وآب را در قابلمه میریزیم و روی شعله میگذاریم هم میزنیم تا حل شود و بجوشد سپس جوهر لیمو یا آبلیمو و گلاب و زعفران را داخل شیره میریزیم.
مرحله 6سپس پوست پسته ها را داخل شیره میریزیم و در قابلمه را باز میگذاریم تا مربا به آرامی بجوشد و قوام بیاید حدود نیم ساعت سپس خلال پسته را اضافه میکنیم تا کمی بجوشد،هر چقدر خلال بیشتر باشد مربا خوشمزه تر میشود.
مرحله 7برای اینکه بدانیم مربا قوام آمده یک قاشق از مربا را داخل ظرفی کوچک ریخته و داخل فریزر میگذاریم تا خنک شود سپس ظرف را کج میکنیم اگر شل بود و براحتی توی ظرف حرکت کرد باز هم باید بجوشد ولی اگر شیره به آرامی توی ظرف حرکت کند شیره قوام آمده،اگر شیره قوام نیامده باشد مربا کپک میزند یا ترش میشود.
مرحله 8گاز را خاموش میکنیم و درب قابلمه را دمکنی میگذاریم و اجازه میدهیم مربا سرد شود و بعد داخل شیشه میریزیم و در یخچال نگهداری میکنیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین