سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابماکارونی و پاستا ماکارونی رنگین‌کمانی

ماکارونی رنگین‌کمانی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
ماکارونی ۷۰۰ گرم
پیاز داغ ۱ قاشق سوپ خوری
گوشت شترمرغ ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه ای ۱ قاشق سوپ خوری
فلفل دلمه ای ۱ قاشق سوپ خوری
رب گوجه ‌فرنگیبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
رنگ خوراکی ۱ قطره
نمک و فلفلبه مقدار لازم
ماکارونی رنگین‌کمانی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ماکارونی رنگین‌کمانی
روش ساخت
مرحله 1در قابلمه‌ای حدود 3 لیتر آب بریزید و آن را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید، سپس 2 قاشق سوپخوری روغن مایع و یک قاشق سوپخوری نمک به آن اضافه کنید. ماکارونی‌ها را در آب جوش بریزید و پس از 10 دقیقه آن را آبکش کنید. دقت کنید در این حالت آب روی ماکارونی نریزید. چون لعاب آن از بین رفته و دیگر انسجام نخواهد داشت.
مرحله 2حدود 200 گرم از ماکارونی‌ها را در دو ظرف جداگانه بریزید و در هر ظرف رنگ‌های موردنظر را با ماکارونی‌ها مخلوط کنید. قسمت بالای یک بطری آب معدنی را برش داده و آن را جدا کنید. حالا ماکارونی های رنگی را به ترتیب داخل آن بریزید و فشار دهید. مابقی، ماکارونی را هم روی ماکارونی های رنگی بریزید و خوب فشار دهید، سپس بطری را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا سرد شود.
مرحله 3در این میان گوشت شترمرغ را به‌صورت نگینی خرد کرده و آن را همراه کمی روغن تفت دهید. وقتی آب آن کم شد، پیازداغ ، فلفل و رب گوجه‌فرنگی را به آن اضافه کرده تا حدود 5 دقیقه مواد را با هم تفت دهید. 3/1 پیمانه آب هم اضافه کنید. حدود 30 دقیقه صبر کنید تا گوشت بپزد. در انتها فلفل دلمه‌ای‌ها را هم به مواد اضافه کنید.
مرحله 4حالا بطری را با یک چاقوی تیز ببرید و ماکارونی را که به شکل قالب درآمده در ظرف موردنظرتان قرار دهید و آن را با مخلوط آماده شده تزیین کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین