سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساب



پای وگراتن مافین سیب زمینی و تخم مرغ با سس مخصوص

مافین سیب زمینی و تخم مرغ با سس مخصوص
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
سیب زمینی ۴ عدد
پنیر چدار ۱ پیمانه
تخم مرغ ۸ عدد
قارچ ۲۵۰ گرم
جعفری ۱ قاشق سوپ خوری
گوجه فرنگی ۴ عدد
سیر ۲ حبه
آووکادو ۲ عدد
کرهبه مقدار لازم
نمک و فلفلبه مقدار لازم
مافین سیب زمینی و تخم مرغ با سس مخصوص
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت مافین سیب زمینی و تخم مرغ با سس مخصوص
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. 8 قالب مافین را با کمی کره آب شده چرب کنید، سپس سیب زمینی های رنده شده را داخل قالب ها بریزید؛ طوری که کف و دیواره قالب ها را بپوشاند. مقداری نمک و فلفل هم روی آنها بریزید. حالا قالب ها را به مدت 15-12 دقیقه داخل فر قرار دهید تا سیب‌زمینی‌ها طلایی شوند.
مرحله 2در این فاصله در یک تابه مقداری کره بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب شود، سپس تکه های قارچ را حدود 5 دقیقه سرخ کرده، داخل ظرفی بریزید.
مرحله 3بعد از اینکه قالب ها را از فر خارج کردید، مقداری پنیر رنده شده داخل هر کدام بریزید، سپس یک عدد تخم مرغ داخل هر قالب بشکنید. در انتها قارچ های سرخ شده را داخل تخم مرغ ها فرو کنید. دوباره مقداری نمک و فلفل روی مواد بریزید. قالب ها را دوباره به مدت 15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا تخم مرغ ها بپزند.
مرحله 4در این زمان که تخم مرغ ها در حال آماده شدن هستند، سس را آماده کنید. به این صورت که گوجه فرنگی ها را پوست گرفته و نگینی خرد کنید. در یک تابه مقداری کره بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس سیرهای خرد شده را داخل آن تفت دهید. بعد از 2 دقیقه گوجه های خرد شده را همراه با جعفری خرد شده و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید. صبر کنید تا گوجه فرنگی ها بپزند و سس غلیظی حاصل شود، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.
مرحله 5وقتی قالب ها را از فر خارج کردید، صبر کنید تا کمی خنک شوند، سپس مافین ها را از داخل قالب خارج کرده، داخل ظرف مورد نظر قرار دهید. مقداری از سسی که آماده کرده اید و چند تکه آووکادوی خرد شده هم روی هر کدام قرار دهید. مافین ها را با جعفری خرد شده تزئین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستاره



فروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین