سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابلازانیا و سوفله لازانیای ماگرو

لازانیای ماگرو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
گوجه فرنگی ۶۰ گرم
سیر ۳ حبه
پیاز ۱ عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
ریحان ۵ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمزبه مقدار لازم
پنیر ریکوتا ۳ پیمانه
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان) ۲ پیمانه
جعفری ۱/۴ پیمانه
پنیر موزارلا (موتزارلا) ۲۴۰ گرم
لازانیا ۱۲ ورق
لازانیای ماگرو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت لازانیای ماگرو
روش ساخت
مرحله 1داخل یک تابه، مقداری روغن می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا گرم شود. پیاز را ریز خرد می کنیم و آن را داخل روغن تفت می دهیم تا نرم شود. سیر را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم.
مرحله 2سپس گوجه فرنگی و ریحان را به آنها اضافه کرده و با نمک و فلفل مزه دار می کنیم. حرارت را ملایم کرده و می گذاریم به مدت 30 دقیقه بماند تا بپزند.
مرحله 3برای آماده کردن لازانیا،½ پیمانه از سس گوجه فرنگیی که درست کرده ایم را داخل یک ظرف مناسب برای لازانیا می ریزیم و آن را با کمی آب رقیق کرده و کاملاً پخش می کنیم.
مرحله 4یک لایه لازانیا روی آنها می چینیم و باز هم روی آن کمی سس گوجه فرنگی می ریزیم. لایه لازانیا را کاملاً با سس می پوشانیم. یک لایه دیگر از لازانیا و سس روی آنها می گذاریم. سپس مخلوط پنیر ریکوتا و موزارلا را روی سطح آن پخش می کنیم.
مرحله 55 لایه به همین شکل ایجاد می کنیم. روی آخرین لایه، یک لایه دیگر لازانیا می چینیم و روی لازانیا را با سس می پوشانیم و کمی پنیر موزارلا روی آن می چینیم. روی سطح آن پنیر پارمژان و جعفری می پاشیم و روی آن را با فویل می پوشانیم.
مرحله 6فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. لازانیا را به مدت 30 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزد. سپس آن را از فر خارج کرده و فویل روی آن را بر می داریم و باز هم به مدت 10 دقیقه آن را داخل فر می گذاریم. لازانیا را از فر خارج کرده و آن را سرو می کنیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین