سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابلازانیا و سوفله لازانیای قالبی

لازانیای قالبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
نمک و فلفلبه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم
کاریبه مقدار لازم
ذرت ۱ پیمانه
پنیر پیتزا ۸۰۰ گرم
لازانیا ۲ بسته
فلفل دلمه ای ۱ عدد
مرغ ۲ پیمانه
نخود فرنگی ۱/۲ پیمانه
روغنبه مقدار لازم
لازانیای قالبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت لازانیای قالبی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا مواد گوشتی داخل لازانیا را آماده می کنیم. برای اینکه کمی رژیمی شود و از چربی کمتری استفاده شود. بهتر است از گوشت مرغ پخته، ذرت پخته، نخود فرنگی پخته، و فلفل دلمه ای تفت داده شده استفاده شود.
مرحله 2تمام مواد بالا را در ماهیتابه ریخته کمی زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه مخصوص لازانیا روی آن ریخته و با کمی روغن آن را کمی تفت دهید. سپس کنار بگذارید.
مرحله 3توی قابلمه آب را می جوشانیم. سپس کمی روغن، زردچوبه و نمک به آن اضافه کنید. سپس ورق های لازانیا را توی آب جوش بیاندازید. پس از 10 دقیقه زمانی که ورقه های لازانیا نرم شد آن را آبکش کنید و زیر آب سرد بگیرید تا کمی از حرارت آن کم شود تا لایه ها به یکدیگر نچسیند.
مرحله 4 با دست سعی کنید لایه ها را کمی زیر و رو کرده و برای راحتی کار می توانید ورقه ها را یکی یکی روی یک پارچه تمیز پهن کنید و بعد کف قالب را کمی چرب کرده و ورقه ها را کنار هم در کف آن پهن کرده. روی لایه اول مواد گوشتی یا مرغی را می ریزیم سپس پنیر پیتزا و لایه ها را تکرار می کنیم.
مرحله 5لایه آخر را با ورق های لازانیا می پوشانیم. و فویل را روی قالب قرار می دهیم، در فری که از قبل روی ۱۸۰ درجه گرم کردیم توی طبقه وسط به مدت 30 تا 40 دقیقه بسته به مقدار مواد قرار می دهیم .پس از آماده شدن قالب را در ظرف مورد نظر برمی گردانیم.
مرحله 6در صورت تمایل می توانید مقداری پینیر پیتزا روی آن ریخته و آن را در طبقه پایین فر قرار دهید تا پنیر پیتزا آب شود و روی آن طلایی شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین