سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابلازانیا و سوفله لازانیا پای

لازانیا پای
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
لازانیا ۱۴ ورق
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
هویج ۱.۵ پیمانه
کدو سبز ۲ پیمانه
سیر ۴ حبه
قارچ ۳ پیمانه
اسفناج ۳۰۰ گرم
ریحان ۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۱ عدد
پنیر ریکوتا ۴۲۵ گرم
پنیر پارمیجانو (پارمیزان یا پارمسان) ۱/۳ پیمانه
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
فلفل سیاه ۱/۴ قاشق چای خوری
سس ۷۵۰ گرم
پنیر موزارلا (موتزارلا) ۲ پیمانه
رزماریبه مقدار لازم
لازانیا پای
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت لازانیا پای
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید. لازانیا را در آب و نمک بپزید و آبکش کنید. آنها را دوبار با آب سرد آبکش کنید.
مرحله 2در یک تابه بزرگ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی حرارت متوسط گرم کنید. هویج، کدوسبز و نیمی از سیرها را اضافه کنید و تفت دهید. آنها را 5 دقیقه بپزید تا سبزیجات کمی نرم شوند.
مرحله 3سپس آنها را درون یک کاسه بریزید. بقیه روغن را درون تابه بریزید و قارچ‌ها و بقیه سیرها را اضافه کنید. 5 دقیقه تفت دهید و سپس اسفناج را اضافه کنید.
مرحله 4یک تا دو دقیقه تفت دهید تا اسفناج‌ها آب بیندازند. با قاشق آنها را درون کاسه جداگانه بریزید. ریجان را به مخلوط قارچ اضافه کنید و کنار بگذارید.
مرحله 5در یک کاسه کوچک، تخم‌مرغ‌ها را هم بزنید. پنیر ریکوتا، پارمسان، نمک و فلفل را اضافه کنید و کنار بگذارید.
مرحله 6برای درست کردن پای لازانیا، یک قالب گرد را انتخاب کنید. کف آن را با روغن چرب کنید. نصف پیمانه سس پاستا کف آن بریزید. یک لایه نودل لازانیا بچینید. روی آن سس گوجه‌فرنگی بمالید.
مرحله 7مخلوط اسفناج و قارچ را بریزید. نیمی از مخلوط پنیر ریکوتا را روی آن بریزید. یک لایه دیگر لازانیا بچینید. یک لایه سس و بعد، مخلوط سبزیجات را بریزید.
مرحله 8روی آنها پنیر بپاشید و لایه دیگری لازانیا بچینید. باقی مانده مخلوط اسفناج را به همراه پنیر ریکوتا باقی مانده بریزید. یک لایه لازانیا و یک لایه سس گوجه‌فرنگی بریزید. با کف دست کمی آنها را به پایین فشار دهید.
مرحله 9روی قالب یک لایه فویل بکشید و به مدت 45 دقیقه در فر بگذارید. پنیر بریزید و دوباره 15 دقیقه دیگر بپزید. پس از پخت، 15 دقیقه قالب را بیرون بگذارید تا کمی خنک شود و سپس آن را بیرون بیاورید. توجه داشته باشید که قالب کمربندی باشد که لازانیا پای سالم خارج شود. با برگ‌های تازه رزماری تزئین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین