سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابغذای رژیمی كوكوی چغرتمه

كوكوی چغرتمه
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
فیله مرغ ۲۰۰ گرم
لوبیا سبز ۲۰۰ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد
پیاز ۱ عدد
سیر ۳ حبه
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
زعفران آب کرده ۳ قاشق چای خوری
روغنبه مقدار لازم
كوكوی چغرتمه
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت كوكوی چغرتمه
روش ساخت
مرحله 1فيله مرغ را در يك قابلمه با كمي آب و مقداري زردچوبه و نمك آب‌پز كنيد و بگذاريد تا آب آن تمام شود. سپس تكه‌هاي مرغ را با چاقو برش زده و خلالي خرد كنيد. حالا تكه‌هاي مرغ را با مقداري روغن در تابه تفت دهيد. لوبياها را هم بعد از پاك كردن به همان حالت درسته آب‌پز كنيد.
مرحله 2پياز را به صورت خلالي ريز كنيد و در تابه با مقداري روغن تفت دهيد تا طلايي شود. لوبيا‌ها را هم كه از قبل پخته‌ايد، خرد كرده همراه با تكه‌هاي مرغ، نمك و فلفل به مواد اضافه كنيد و هم بزنيدتا تفت داده شوند. در اين فاصله فلفل دلمه‌اي را هم نگيني خرد كرده و سير را هم پس از رنده كردن به مواد بيفزاييد. حالا تفت دادن را ادامه دهيد تا مواد طعمشان را به هم بگیرند.
مرحله 3بعد از آماده شدن مواد، تابه را از روي حرارت برداريد و اجازه دهيد مخلوط كاملا سرد شود. مواد را داخل كاسه ريخته، تخم‌مرغ‌ها را داخل آن بشكنيد و خوب هم بزنيد. حالا نوبت اضافه كردن زعفران است.
مرحله 4در پايان يك تابه را روي حرارت قرار داده مقداري روغن در آن داغ كنيد. حالا مواد كوكو را در تابه بريزيد و حرارت را كم كنید و اجازه دهيد تا يك طرف آن كاملا سرخ شود. سپس كوكو را برش زده و برگردانيد تا طرف ديگر هم به همين صورت سرخ شود. بعد از حدود 15 دقيقه، حرارت را خاموش كرده و كوكو را در ظرف مناسب سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین