سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته كوفته هلو

كوفته هلو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
آب آلبالو ۱/۳ پیمانه
آرد نخودچی ۳۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سبزی ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
آلو خورشتی ۱۵۰ گرم
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
شکر ۱/۳ پیمانه
سرکه ۱/۳ پیمانه
كوفته هلو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت كوفته هلو
روش ساخت
مرحله 1گوشت چرخ شده را در يك كاسه بزرگ ريخته و آرد نخودچي را به آن اضافه كرده و با دست مخلوط كنيد. كمي آب هم اضافه كنيد تا عمليات مخلوط كردن راحت‌تر انجام شود.
مرحله 2سبزي‌هاي خرد شده را به مواد داخل كاسه اضافه كرده و با نمك و زردچوبه مزه‌دار كنيد. كمي كه مواد را با هم مخلوط كرديد، تخم‌مرغ‌ها را شكسته، به آنها بيفزاييد و مواد را با دست خوب ورز دهيد.
مرحله 3بعد از اينكه چسبندگي مايه كوفته به ميزان مورد نظر رسيد، به اندازه يك نارنگي از مايه را برداشته و در كف دست به شكل گلوله درآوريد. حالا يك عدد آلو برداشته و با فشار انگشت در مركز كوفته قرار دهيد و بعد دوباره كوفته را جمع كرده و به صورت يك توپ شكل دهيد.
مرحله 4همه مواد كوفته را به همين صورت به شكل توپ‌هاي كوچك با مغز آلو آماده كرده و در يك سيني بچينيد و كناري بگذاريد. در يك تابه هم مقداري روغن ريخته و روي حرارت ملايم بگذاريد. وقتي روغن داغ شد، كوفته‌ها را در روغن داغ خوب سرخ كنيد.
مرحله 5كوفته‌هاي سرخ شده را از روغن درآورده روي يك دستمال يا يك صافي بگذاريد تا روغن‌هاي اضافي آنها گرفته شود. حالا موقع درست كردن سس كوفته‌هاست. در يك كاسه كوچك مقداري سركه و شكر را با يكديگر مخلوط كنيد.
مرحله 6در يك قابلمه يا تابه گود بزرگ كمي روغن ريخته و روي حرارت قرار دهيد و پيازهای خرد شده را در آن ريخته، سرخ كنيد. در آخر كمي زردچوبه هم اضافه كنيد. سپس محلول سركه و شكر را با يك پيمانه آب مخلوط كرده و كم‌كم به پياز داغ‌ اضافه كرده و حرارت را زياد كنيد تا سس بجوشد و كمي غليظ شود.
مرحله 7وقتي سس جوشيد، حرارت را كم كرده و كوفته‌ها را به آرامي و يكي يكي به سس اضافه كنيد. حالا در قابلمه را بگذاريد و صبر كنيد تا كوفته‌ها بپزند و سس غليظ شود. در صورت تمايل براي مزه‌دار شدن سس كوفته‌ها، چند آلو در سس در حال جوشيدن بيندازيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین