سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابایتالیایی فوکاچیا (نان ایتالیایی)

فوکاچیا (نان ایتالیایی)
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۶ نفر
مواد لازم
آرد ۵۰۰ گرم
مایه خمیر ۱۴ گرم
آب ۳/۴ پیمانه
نمک ۱ قاشق چای خوری
روغن زیتون ۱/۴ پیمانه
شکر ۱ قاشق چای خوری
نمکبه مقدار لازم
رزماریبه مقدار لازم
فوکاچیا (نان ایتالیایی)
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت فوکاچیا (نان ایتالیایی)
روش ساخت
مرحله 1ابتدا خمیر مایه را داخل یک ظرف شیشه ای بریزید شکر و نصف اب گرم را به ان اضافه کنید و با چنگال هم بزنید تا حدی که خمیر مایه کمی حل شود.کنار بگذارید به مدت 10 دقیقه تا ور بیاد و اسفنجی شود.
مرحله 2آرد را الک کنید و با نمک خوب مخلوط کنید.انرا در یک ظرف گود بزرگ بریزید و خمیر مایه ور امده را اول هم بزنید و بعد به ان اضافه کنید + بیشتر آب باقی مانده و روغن زیتون .هم بزنید تا زمانی که ارد خمیر شود و به دست نچسبد اگر احتیاج بود باقی اب را هم اضافه کنید.
مرحله 3سپس سطح کارتان را کمی آرد بپاشید و خمیر را روی ان قرار دهید و انرا مانند توپ گرد کنید و شروغ به ورز دادن کنید.(در هنگام ورز دادن مچ شما باید انعطاف داسته باشد .از نزدیک خودتان با ورز خمیر را از خودتان دور کنیددوباره جمع کنید و دوباره با قسمت برامدگی کف دست انرا از خودتان دور کنید.)8 تا 10 دقیقه ورز دهید.بعد این مدت خمیر حالت نرم و الاستیکی داره .
مرحله 4انرا گرد کنید و داخل یک ظرف بزرگ بگذارید و پارچه ای روی ان بیاندازید.تا حجم ان زیادبشه حدودا 1 ساعت و نیم طول میکشه.
مرحله 5 فر را روی حرارت 425 فارنهایت یا 220 سانتیگراد روشن کنید.
مرحله 6ظرف مستطیلی یا گرد خود را 30 در 40 یا گرد 30 سانتی را چرب کنید و درون ان کاغذ روغنی بگذارید و انرا هم چرب کنید.
مرحله 7خمیر را بر روی سطحی که کمی ارد پاشیده اید 2 تا 3 دقیقه ورز دهید و سپس با دست درون ظرف پهن کنید به ضخامت 1 سانت. سپس با نوک انگشتان روی ان بزنید تا فرورفتگی و برامدگی روی ان ایجاد شود.
مرحله 8کمی روی ان روغن زیتون بپاشید حدود یکی دو قاشق سوپخوری و کمی نمک دانه درشت هم بپاشید(نمک دریا بهتر است) و در صورت تمایل کمی هم رزماری خشک بپاشید(اختیاری) و بگذارید به مدت 20 تا 25 دقیقه در فر تا روی ان طلایی شود.
مرحله 9انرا برش دهید و در ظرف سرو بگذارید و روی ان روغن زیتون بکر بریزید و در صورت تمایل میتوانید ارگانو یا هر ادویه یا سبزی خشکی که بخواهید روی ان بریزید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین