سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر مدرن فلن کیک سوئدی Flan cake

فلن کیک سوئدی Flan cake
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
کرم کارامل ۱ بسته
شیر ۲ لیوان
پودر ژلاتین ۱ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۱.۵ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
روغن مایع ۱/۲ پیمانه
شیر ۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق غذا خوری
پودر کاکائو ۳ قاشق غذا خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک ۱ پنس
فلن کیک سوئدی Flan cake
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت فلن کیک سوئدی Flan cake
روش ساخت
مرحله 1قالب دلخواه ترجیحا میان تهی را با کره چرب کنید.
مرحله 2داخل بسته کرم کارامل یک بسته پودر و یک بسته سس وجود دارد ، سس را کف قالب بریزید. پودر ژلاتین را داخل نصف پیمانه از شیر بپاشید و بعد از اسفنجی شدن روی بخار کتری بن ماری کنید.
مرحله 3پودر کارامل را داخل یک و نیم پیمانه از شیر حل کنید و روی حرارت گذاشته مدام هم بزنید تا بجوشد ، بعد از جوش آمدن 1 دقیقه دیگر هم بزنید و شعله را خاموش کنید. پودر ژلاتین حل شده در شیر را به این مایع اضافه کنید و مخلوط کنید و به همان صورت داغ داخل قالب روی سس کاراملی بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا زمانیکه کیک را آماده می کنید خودش را بگیرد.
مرحله 4برای تهیه کیک شکلاتی ابتدا فر را با دمای 180 روشن کنید سپس آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر و نمک را سه بار الک کنید. تخم مرغ و وانیل و شکر را در ظرفی برای 7 دقیقه بزنید تا حجیم و کشدار شود.
مرحله 5شیر و روغن را افزوده و در حد مخلوط شدن بزنید. سپس مواد خشک را اضافه کنید و با لیسک یا دور کند همزن مخلوط کنید تا مایع یکدستی حاصل شود.
مرحله 6قالب را از یخچال خارج کنید و مواد کیک را به آرامی روی کرم کارامل که در این فاصله سفت شده است بریزید و قالب را داخل یک ظرف بزرگتر قرار دهید و تا جاییکه کرم کارامل وجود دارد داخل ظرف بزرگتر آب بریزید (حتما آب باید تا قسمت کاراملی باشد در غیر اینصورت کیک پخته نمیشود) و ظرف را به آرامی داخل فر قرار دهید و اجازه دهید برای 50 تا 60 دقیقه بپزد.
مرحله 7سپس به آرامی از فر خارج کنید و آب ظرف را خالی کنید و دوباره کیک را برای حدود 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پخت کامل شود و وقتی با خلال چک کردید تستر تمیز بیرون آید.
مرحله 8اجازه دهید کیک کمی خنک شود سپس با همان قالب برای حدود 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید و سپس با کمک چاقو اطراف کیک را آزاد کنید و چند لحظه قالب را داخل ظرف آب داغ قرار دهید (بیش از حد داخل ظرف آب قرار ندهید چون کرم کارامل آب میشود) و سپس در ظرف سرو برگردانید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین