سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی خشک شیرینی چرخ فلکی

شیرینی چرخ فلکی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
کره ۶۰ گرم
روغن مایع ۶ قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۱ عدد
پودر قند ۱/۲ لیوان
پودر کاکائو ۱ قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
آرد سفید ۱.۵ لیوان
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
شیرینی چرخ فلکی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت شیرینی چرخ فلکی
روش ساخت
مرحله 1کره و پودر قند (الک شده) رو مخلوط کردم و با همزن زدم و بعد روغن مایع رو ریختم و بعد تخم مرغ و وانیل رو ریختم و یه دقیقه دیگه با همزن زدم . بعد نشاسته رو ریختم .
مرحله 2آرد رو الک کردم و داخلش ریختم . آرد کم کم اضافه بشه و با دست خمیر رو جمع کردم تا جایی که خمیر به دست نچسبه زیادی آرد نریزین یه کم حالت چسبناکی باشه ایراد نداره چون دو قسمت میشه به یکیش پودر کاکایو ریخته میشه و اگه اون یکی قسمت کمی چسبندگی داشت حالا آرد بریزین .
مرحله 3یک سوم از مواد رو برداشتم و بهش پودر کاکائو الک شده ریختم و مخلوط کردم . خمیر نیاز به استراحت نداره . از هر خمیر گوله هایی برداشتم از مواد خمیری ساده ۱ ق م برداشتم و گوله کردم و از اون یکی هم یه کم از نخود بزرگتر گوله کردم .
مرحله 4خمیر ساده رو پهن کردم و خمیر کاکائویی رو داخلش قرار دادم و پیچیدم و بعد با قاشق شیارهایی روش ایجاد کردم . وسطش،عمق ایحاد کردم و یه مقدار از خمیر کاکائویی باز یه گوله کوچیک درست کردم و قرار دادم .
مرحله 5داخل سینی فر چیدم و در طبقه وسط که فر از یه ربع قبل گرم بشه با دمای ۱۷۰ الی ۱۸۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه قرار دادم . بعد از خنک شدن از سینی برداشتم .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین