سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی عید نوروز شیرینی هلویی

شیرینی هلویی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۲ نفر
مواد لازم
ماست‏ ۱ فنجان
آردبه مقدار لازم
کره ۲.۵ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۱ عدد
شکر ۲ فنجان
وانیل‏نوک قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
شیر ۲ پیمانه
شکر ۱۶۰ گرم
آرد ۲ قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذا خوری
وانیل‏نوک قاشق چای خوری
شکربه مقدار لازم
شیرینی هلویی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت شیرینی هلویی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا خمیر رو درست میکنیم شکر و تخم مرغ و کره نرم شده و وانیل و ماست رو باهم مخلوط کنید و کمی با همزن بزنید و بعد آرد و بکینگ پودر رو که الک کردید کم کم به موادتون اضافه کنید .
مرحله 2آرد باید به میزانی اضافه کنید که خمیر نچسبه به دستتون . و بعد خمیر رو کمی ورز بدید و روش رو بپوشونید و اجازه بدید ۲ ساعت در دمای محیط استراحت کنه و بعد از خمیر به اندازه گردو بردارید و کف دستتون گرد کنید و بعد کمی روش رو با کف دستتون فشار بدید تا صاف بشه و بعد داخل سینی فر که کاغذ روغنی انداختید و کمی چرب کردید قرار بدید .
مرحله 3شیرینی ها باید هم اندازه باشن تا در نهایت کارمون زیباتر بشه . و بعد روی شیرنی هارو روعن مایع بمالید تا شیرینی ها بعد از پخت ترک نخورن . و بعد داخل فری که از قبل گرم کردید با درجه حرارت ۱۷۰ به مدت نیم ساعت قرار بدید تا زیرش طلایی بشه .
مرحله 4وقتی شیرینی ها پخت زیر شیرینی هارو به ارومی با چاقو خالی کنید . و بعد داخلش رو با کرم پرکنید و دوتا از شیرنی هارو که داخلشون رو با کرم پر کردید روی هم قرار بدید تا بهم بچسبن و بعد داخل دوتا کاسه آب بریزید و داخل یکیش رنگ خوراکی قرمز بریزید و داخل ظرف دیگه رنگ زرد بریزید
مرحله 5و بعد شیرینی هارو که داخلش رو کرم پر کردید و بهم چسبونید ابتدا نصفش رو داهل رنگ زرد بزنید و بعد نصف دیگش رو داخل رنگ قرمز بزنید و بعد داخل شکر بغلطونید و بعد با برگ نعنا تزیین کنید .
مرحله 6 طرز تهیه کرم:ابتدا شکر و آرد و شیر و نشاسته ذرت رو باهم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بذارید و هم بزنید تا غلیظ و کرم مانند بشه و بعد از روی حرارت بردارید و وانیل بهش اضافه کنید
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین