سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی تر شیرینی ماکارون

شیرینی ماکارون
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
تخم مرغ (سفیده) ۵۰ گرم
پودر بادام ۶۵ گرم
شکر ۴۰ گرم
پودر قند ۸۰ گرم
وانیل‏ ۱/۴ قاشق چای خوری
شکلات سفید ۱۰۰ گرم
خامه‏ ۱۰۰ گرم
شیرینی ماکارون
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت شیرینی ماکارون
روش ساخت
مرحله 1تخم مرغ ها را از دوساعت قبل از یخچال دربیارید تا کمی دردمای محیط گرم شوند.
مرحله 2سفیده را در ظرف تمیز ریخته و با همزن تمیز آنقدر بزنید تا سفید و پفکی شود، باید با دورتند همزن بزنید و فقط در یک جهت هم بزنید.
مرحله 3شکر دانه ریز( شکر را با آسیاب به شکر دانه ریز تبدیل کنید)را کم کم و بتدریج به سفیده اضافه کنید و مدام با همزن بزنید، اضافه کردن شکر باید خیلی کند باشد شاید حدود ۱۰ دقیقه هم طول بکشد، وقتی شکردانه ریز تموم شد باید سفیده مانند خامه فرم گرفته شود،یعنی وقتی همزن را عمود داخلش فرو ببرید و دربیارید سفیده روبه بالا بایستد.
مرحله 4در این مرحله باید وانیل و رنگ خوراکی رو اضافه کرد که باید از رنگ پودری یا ژله ای استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید وقتی وانیل و رنگ را اضافه کردید با همزن بزنید تا مخلوط شود و همزن را خاموش کنید.
مرحله 5دراین مرحله پودر قند و پودر بادام را با هم مخلوط و آسیاب کنید و الک کنید و در سه مرحله به مخلوط اضافه کنید و با لیسک به آرامی هم بزنید تا مخلوط شود،فقط مواظب باشید پف سفیده نخوابد.
مرحله 6مواد را در قیف ریخته و با اسپری روغن یا قلمو خیلی کم صفحه سیلیکون ماکارون را چرب کنید و دایره های قالب را با مواد پرکنید و سینی فر را چند بار (حداقل چهاربار) به زمین بکوبید تا حبابهای هوا خارج شود.
مرحله 7فر را روشن کنید با درجه ۱۵۰ تا یک ساعت بمونه، مواد داخل سینی فر هم باید یکساعت در محیط آشپزخانه بمونن تا رویه بگیرن وبعد از یکساعت داخل فر قرار داده شوند، رویه گرفتن تا حدودی جلوی ترک خوردن ماکارونها رو میگیرد،وقتی رویه گرفتن با دستتان لمس کنید اگر به دستتان نچسبید یعنی رویه گرفتن.
مرحله 8بعد از یکساعت داخل طبقه وسط یا بالای فر قرار دهید تا ۲۰ دقیقه بپزد، البته امکان دارد زودتر هم بپزد( دمای فرهای مختلف باهم فرق دارد)
مرحله 9هر شیرینی ماکارون از دوطرف و کرم داخلش درست شده که برای کرم داخلش میتوان کرمفیل را با اسانسهای مختلف استفاده کرد که لوازم قنادیها میفروشن، ولی من از گاناش شکلات سفید استفاده کردم.
مرحله 10برای گاناش شکلات سفید را آب کرده و خامه را نیز گرم کنید تا صاف شود سپس هر دو را باهم مخلوط کنید تا صاف شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین