سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی عید نوروز شیرینی شطرنجی

شیرینی شطرنجی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲۸ نفر
مواد لازم
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
رنده پوست لیمو ۱ قاشق چای خوری
وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری
پودر کاکائو ۳ قاشق غذا خوری
تخم مرغ ۱ عدد
شکر ۱/۲ پیمانه
کره ۲۴۰ گرم
آرد ۲.۵ پیمانه
شیرینی شطرنجی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت شیرینی شطرنجی
روش ساخت
مرحله 1کره را در دمای آشپزخانه قرار دهید تا نسبتا نرم شود. سپس کره و شکر را به مدت 1 تا 2 دقیقه با هم‎زن برقی بزنید تا مخلوط کرم مانند شود
مرحله 2وانیل، پوست لیمو رنده شده و نمک را به مخلوط کره اضافه نمایید. سپس آرد را به آرامی در حالی‎که مخلوط را با دور کند هم‎زن می‎زنید، اضافه کنید.
مرحله 3خمیر آماده شده را روی سطح صاف و تمیزی قرار دهید، خمیر در این زمان ممکن است شل و چسبنده به نظر برسد. به مدت 1 تا 2 دقیقه آن را ورز دهید.
مرحله 4سپس خمیر را به دو نیم تقسیم نمایید. روی یکی از نیمه‎ها پودر کاکائو بپاشید و آن را تا جایی که کاکائو کامل جذب شود، ورز دهید.
مرحله 5هر یک از دو تکه خمیر را بین دو ورقه پلاستیک یا کاغذ روغنی قرار دهید. با استفاده از وردنه آن‎ها را به شکل دو مربع به عرض 18 سانتی‎متر و ضخامت 8 میلی‎متر درآورید. با استفاده از خط کش و یک چاقوی تیز، هر یک از خمیرها را به 9 نوار با عرض 2 سانتی‎متر ببرید.
مرحله 6تخم‎مرغ را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید. روی سطح کار را با پلاستیک بپوشانید. کار را با چیدن نوارهای سفید و کاکائویی (4 نوار به‎صورت یکی در میان تا به شکل شطرنجی درآیند.) در کنار هم آغاز کنید.
مرحله 7روی نوارهای خمیری و دیواره‎های آن‎ها با قلمو از مخلوط تخم مرغ بزنید. به آرامی نوارها را فشار دهید تا به هم بچسبند. سپس لایه دوم و سوم را به همین ترتیب شکل دهید. (رنگ‎های مخالف را روی هم قرار دهید.)
مرحله 8به همین صورت تمام نوارها را برای چیدن بلوکهای شطرنجی استفاده کنید. احتمالا نوارهای شما برای چیدن 4 بلوک کافیست. بلوکهای چیده شده را در دو لایه سلفون یا نایلکس پیچیده و 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خمیر استراحت کند. اگر عجله دارید می توانید آنها را 15 دقیقه داخل فریزر قرار دهید.
مرحله 9فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد گرم کنید. کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. مکعب مستطیل‎ها را با ضخامت 0.6 سانتی‎متر ورقه ورقه کنید.
مرحله 10ورقه های شیرینی شطرنجی را روی سینی فر قرار دهید و به مدت 10 تا 12 دقیقه شیرینی‎ها را بپزید. پس از گذشت این زمان، سینی را از فر بیرون آورید و اجازه دهید تا شیرینی‎ها به مدت 2 دقیقه خنک شوند. سپس آن‎ها را بیرون آورید و در ظرفی قرار دهید تا کامل خنک شوند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین