سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر ایرانی شربت بار

شربت بار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
جوهر لیمو ۱/۴ قاشق چای خوری
گلوکز ۱ قاشق غذا خوری سرپر
آب ۱ لیوان
شکر ۲ لیوان
گلاب ۱/۴ لیوان
آبلیمو ۲ قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده ۲-۳ قاشق غذا خوری
شربت بار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت شربت بار
روش ساخت
مرحله 1ابتدا قابلمه رو روی حرارت میگذاریم و یک لیوان آب رو که دمای محیط داره اضافه میکنیم و اجازه میدیم تا آب به جوش بیاد.
مرحله 2وقتی آب به جوش اومد ابتدا جوهر لیمو و بلافاصله بعد از اون شکر رو اضافه میکنیم. در این مرحله شعله باید خیلی ملایم باشه. به هیچ عنوان از قاشق استفاده نکنید و شکر رو هم نزنید. شکر خودبخود باید توی آب حل بشه و اگه قاشق بزنید مطمئن باشید که شربت شکرک می زنه.
مرحله 3اگه دیدید وسط قابلمه شکرش حل شده و اطرافش باقی مونده، با یک قاشق چوبی به آرامی و بدون اینکه به اطراف و دیواره قابلمه بخوره شکرها رو از دور قابلمه به قسمت وسط هدایت کنید. خیلی دقت کنید قاشق به دیواره برخورد نکنه چون باعث شکرک زدن میشه و حتما قاشق چوبی باشه چون قاشق فلزی هم باعث میشه شربت شکرک بزنه.
مرحله 4وقتی شکرها کاملا حل شد، ابتدا گلاب رو اضافه می کنیم و هم نمی زنیم و بعد زعفران که بسته به سلیقه ی خودتون و غلظت زعفرانی که دم کردید میتونید زعفران رو کم و زیاد کنید ولی دقت کنید از 3 قاشق بیشتر نشه. در همین مرحله هم یک قاشق غذاخوری گلوکز رو اضافه کرده و دقت کنید به هیچ عنوان قاشق فلزی رو وارد قابلمه نکنید.حالا با قاشق چوبی؛ طوری که به دیواره ها نخوره، آروم همش میزنیم. و میگذاریم با شعله خیلی ملایم حدود یک ربع بجوشه.
مرحله 5زمانی که شهد داره می جوشه، هر 2 تا 3 دقیقه یک بار قلم موی آشپزی رو به آبلیمو آغشته میکنیم و به اطراف قابلمه میکشم و کاملا اطراف رو پاک می کنیم. این کار باعث جلوگیری از شکرک زدن میشه.
مرحله 6برای اینکه ببینیم شربت قوام اومده با یک قاشق چوبی مقداری از شهد رو برمی داریم و داخل نعلبکی میریزیم و نعلبکی رو میچرخونیم اگه شهد نچرخید و ثابت موند، نشانه قوامه. و راه دوم اینکه شهد رو با انگشت تست میکنیم اگه بین دو انگشت حالت کشدار داشت، یعنی اینکه شربت قوام اومده.
مرحله 7بعد از خنک شدن باید حالت عسل روان داشته باشه و زمانی که می خوایم زولبیا یا بامیه رو بریزیم باید دمای ولرم رو به سردی داشته باشه یا اینکه در حالت کلی میشه گفت به دمای محیط رسیده باشه.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین