سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابسوپ سوپ سرد

سوپ سرد
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
کره ۵۰ گرم
پیازچه ۲۰۰ گرم
سیر ۱ قاشق چای خوری
نخود فرنگی ۴۵۰ گرم
قرص عصاره سبزیجات ۱ عدد
قرص عصاره ۱ عدد
آب ۳ پیمانه
خامه‏ ۳۰۰ گرم
قارچ ۲۰۰ گرم
نمک و فلفلبه مقدار لازم
نعنا خشک ۱ قاشق سوپ خوری
ریحان ۱ قاشق سوپ خوری
سوپ سرد
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت سوپ سرد
روش ساخت
مرحله 1پيازچه‌ها را شسته و خرد كنيد. قارچ‌ها را هم بشوييد و با چاقوي تيز ورقه ورقه كنيد. حالا پيركس متوسطي انتخاب كنيد و پيازچه، قارچ، گرانول سير و كره را داخل آن بريزيد و در مايكروفر بدون درپوش با بالاترين قدرت (100درصد) به مدت شش تا هشت دقيقه حرارت دهيد تا سبزيجات نرم شوند.
مرحله 2پيركس گود بزرگي آماده كنيد و نخود فرنگي‌ها را به همراه آب داخل پيركس بريزيد. سپس در ظرف را بگذاريد و مدت 8 تا 10 دقيقه با همان قدرت 100 درصد حرارت دهيد تا نخودها بپزند.
مرحله 3سبزيجات تفت داده شده در كره را به مخلوط نخود فرنگي و آب اضافه كنيد. قرص‌هاي عصاره را هم با انگشت پودر كرده و داخل پيركس بريزيد. سبزيجات خشك شامل نعنا و ريحان را هم بيفزايد. پيركس را بدون در با بالاترين قدرت به مدت پنج تا هفت دقيقه در مايكروفر حرارت دهيد تا همه مواد با هم بپزند.
مرحله 4بعد از گذشت اين مدت سوپ آماده است. حالا سوپ را كناري بگذاريد تا سرد شود. سپس آن را در مخلوط‌كن يا دستگاه غذاساز بريزيد تا به مايه‌اي صاف و يكدست تبديل شود. حالا خامه، فلفل و در صورت نياز نمك را اضافه كنيد و هم بزنيد
مرحله 5سوپ آماده شده را در يخچال به مدت دو تا سه ساعت قرار دهيد تا كاملا خنك شود. حالا سوپ را با پيازچه خرد شده تزئين كرده و سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین