سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابماهی و میگو و دریایی سبزی پلوی مایکروفری با ماهی شوریده

سبزی پلوی مایکروفری با ماهی شوریده
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
ماهی ۱ عدد
برنج ۲ پیمانه
سبزی ۳ پیمانه
گرد لیموعمانی ۱ قاشق سوپ خوری
گوجه فرنگی ۱ پیمانه
رب گوجه ‌فرنگی ۲ قاشق سوپ خوری
پودر فلفل قرمز ۱ قاشق چای خوری
سیر ۲ حبه
آب ۱ پیمانه
روغن ۱ قاشق سوپ خوری
سبزی پلوی مایکروفری با ماهی شوریده
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت سبزی پلوی مایکروفری با ماهی شوریده
روش ساخت
مرحله 1برنج را خیس کنید. ماهي را با نمك، فلفل و گرد ليمو مزه‌دار كنيد و نيم ساعت در يخچال بگذاريد. براي درست كردن برنج در مايكروفر، برنج را از آب و نمكي كه در آن خيس كرده‌ايد خارج كنيد و در ظرف سراميك يا پيركس مناسبي بریزید.
مرحله 2سبزي‌ها را خرد كرده، به برنج اضافه كنيد. نمك، روغن و كمي زردچوبه هم بریزید و به اندازه‌اي آب روي برنج و سبزي بريزيد كه يك بند انگشت بيشتر از سطح برنج باشد. مايكروفر را روي بالاترين قدرت (900w) تنظيم كنيد. ظرف محتوي برنج و سبزي را در مايكروفر بدون درپوش حرارت دهيد. مدت زمان مناسب 18 تا 20 دقيقه است.
مرحله 3مي‌توانيد يك بار در مايكروفر را باز كرده و مواد را هم بزنيد. وقتي آب برنج تمام شد، ظرف را از مايكروفر خارج كرده و برنج را هم بزنيد و دوباره در مايكروفر بگذاريد، اما اين بار در ظرف را بگذاريد.با درجه متوسط (360w) به مدت 14 دقيقه حرارت دهيد تا برنج دم بكشد.
مرحله 4در اين فاصله ماهي را سرخ کرده و سس را درست كنيد. به اين ترتيب كه پوره گوجه‌فرنگي را در تابه با مقداري روغن تفت دهيد. رب را با آب مخلوط كرده و به تابه اضافه كنيد
مرحله 5نمك، فلفل قرمز و سير له‌شده را هم به تابه اضافه كنيد و روي حرارت خوب هم بزنيد. بگذارید سس10 دقيقه بجوشد، سپس حرارت را خاموش كرده، تا خنك شود.برنج آماده شده را در ظرف مورد نظر كشيده و يا قالب بزنيد و با ماهي سرخ‌شده و سس تند سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین