سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابماهی و میگو و دریایی سبزی پلو با قزل آلای شکم پر

سبزی پلو با قزل آلای شکم پر
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
ماهی قزل آلا ۱ عدد
گردو ۲ قاشق سوپ خوری
کشمش پلویی ۱ قاشق سوپ خوری
روغنبه مقدار لازم
جعفری ۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
زعفران دم کرده ۱ قاشق چای خوری
آب لیمو ۵ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
سبزی پلو با قزل آلای شکم پر
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت سبزی پلو با قزل آلای شکم پر
روش ساخت
مرحله 1براي درست كردن ماهي شكم‌پر، برشي در شكم ماهي ايجاد كرده و محتويات آن را خالي كنيد. حالا ماهي را خوب بشوييد و در سبدي بگذاريد تا آب اضافي آن جدا شود. سپس همه جاي آن حتي داخل شكم ماهي را با نمك، فلفل و مقداري آبليمو و زردچوبه مزه‌دار كنيد.
مرحله 2كشمش‌ها را شسته، داخل سبدي بريزيد. پياز را پوست كنده، بشوييد و خلالي خرد كنيد.در تابه‌اي مقداري روغن ريخته، روي حرارت بگذاريد. پيازها را در روغن داغ سرخ كنيد تا طلايي‌رنگ شوند.
مرحله 3حالا كشمش و جعفري خرد شده را هم به تابه اضافه كنيد تا همراه با پياز كمي روي حرارت ملايم تفت داده شوند. سريع مواد را هم بزنيد تا نسوزند و كشمش هم باد نكند.بعد از تفت دادن مواد، حرارت را خاموش كنيد و گردو را هم به آنها اضافه كرده و مخلوط را هم بزنيد. مواد داخل شكم ماهي آماده است.
مرحله 4ماهي را روي سطح صافي قرار داده و با مواد آماده شده ، داخل شكم ماهي را پر كنيد.بعد براي اينكه مواد بيرون نريزند مي‌توانيد شكم ماهي را با نخ و سوزن تميز بدوزيد. البته فراموش نكنيد موقع سرو نخ را جدا كنيد.
مرحله 5فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد تا گرم شود.سيني فر را چرب كرده، ماهي آماده‌شده را روي سيني چرب‌كرده قرار دهيد. روي سطح ماهي را هم با مقداري روغن چرب كنيد. ماهي را داخل فر قرار دهيد.
مرحله 6بعد از گذشت نيم‌ساعت سيني فر را خارج كنيد و روي ماهي مقداري آبليمو و زعفران دم‌كرده بماليد و دوباره سيني را به فر برگردانيد تا بقيه مرحله پخت طي شود.بعد از نيم ساعت ديگر مي‌توانيد ماهي پخته‌شده را بيرون آورده و در كنار سبزي‌پلو سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین