سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساب



ماهی و میگو و دریایی سبزی پلو با ته دیگ کیلکا

سبزی پلو با ته دیگ کیلکا
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
سبزی ۴۰۰ گرم
برنج ۳ پیمانه
روغن ۳/۴ پیمانه
کره ۵۰ گرم
ماهی ۵۰۰ گرم
آرد ۲ قاشق سوپ خوری
زردچوبه ۱ قاشق چای خوری
نمک و فلفل و روغنبه مقدار لازم
سبزی پلو با ته دیگ کیلکا
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت سبزی پلو با ته دیگ کیلکا
روش ساخت
مرحله 1ابتدا برنج را شسته و با مقداري نمك در آب خيس كنيد. حدود دو ساعت براي خيس كردن برنج كافي است. در قابلمه‌اي مناسب آب ريخته، روي حرارت بگذاريد تا جوش بيايد. بعد از جوش آمدن آب، برنج را از آب نمك خارج كرده و به آب جوش اضافه كنيد تا نرم شود، سپس آبكش كنيد.سبزي را پس از شستن و خرد كردن در داخل دستمال پارچه‌اي خوب خشك كرده و با برنج آبكش‌شده مخلوط كنيد.
مرحله 2ماهي كيلكا را پاك كنيد، به اين صورت كه سر و دم ماهي را جدا كنيد و بعد با فشار دادن روي شكم ماهي، دل و روده آن را از قسمت سر بيرون بكشيد، سپس ماهي‌ها را در سبد بريزيد و بشوييد.وقتي همه ماهي‌ها را به اين صورت آماده كرديد، آنها را به آرد مخلوط‌شده با زردچوبه، نمك و فلفل آغشته كنيد.
مرحله 3ته قابلمه‌اي را كه مي‌خواهيد سبزي‌پلو را در آن درست كنيد، چرب كرده و ماهي‌ها را به حالت گرد در كف قابلمه بچينيد. بعد از اينكه كف قابلمه را كه از ماهي پر كرديد، روي آن كمي برنج ريخته و كناره‌ها و ديواره‌هاي قابلمه را هم ماهي بچينيد، در واقع ماهي‌ها را بايد در همان يك كم برنج فرو كنيد تا همه ماهي‌ها در ديواره قابلمه قرار گيرند.
مرحله 4باقي‌مانده برنج و سبزي را در قابلمه ريخته و روي حرارت بگذاريد. وقتي همه برنج را ريختيد، كمي روغن و كره اضافه كنيد و دم‌كني بگذاريد. حدود يك ساعت حرارت بدهيد تا برنج دم بكشد و ماهي‌ها برشته و ته‌ديگ شوند؛ در واقع شما سبزي‌پلويي داريد با ته‌ديگ ماهي كيلكا.
مرحله 5براي سرو كردن، برنج را با ته‌ديگ به شكل قالبي از قابلمه جدا كنيد و در ديس مورد نظر برگردانيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستاره



فروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین