سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابساندویچ ساندویچ فریتاتای اسپاگتی

ساندویچ فریتاتای اسپاگتی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
اسپاگتی ۱۰۰ گرم
روغن زیتون ۱ قاشق سوپ خوری
پیاز ۱ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد
کدو سبز ۱ عدد
تخم مرغ ۱۰ عدد
شیر (کم چرب) ۳/۴ پیمانه
پنیر ۱/۳ پیمانه
پنیر ۱ پیمانه
جعفری ۱/۴ پیمانه
برگ کاهو ۸ عدد
گوجه فرنگی ۲ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
ساندویچ فریتاتای اسپاگتی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ساندویچ فریتاتای اسپاگتی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید. کف و دیواره‌های یک قالب کیک مستطیل یا مربع شکل تقریبا 22 سانتیمتری را با روغن مایع کمی چرب کنید. پاستا یا اسپاگتی را به روش معمول در قابلمه‌ای با آب جوش و کمی نمک بریزید و بعد از 10 دقیقه که مغزپخت شدند از روی حرارت بردارید و در آبکش بریزید. از روی آن آب سرد رد کنید و کنار بگذارید. سپس با قیچی رشته‌های اسپاگتی را کوچک کنید
مرحله 2حالا یک تابه را کمی چرب کنید و روی حرارت ملایم بگذارید. پیاز، کدو و فلفل دلمه‌ای را در تابه بریزید و حدود 6 دقیقه تفت دهید تا نرم و سبک شوند. تابه را از روی حرارت بردارید. سبزیجات را در کاسه‌ای بریزید و صبر کنید تا خنک شوند. در این فاصله تخم‌مرغ‌ها را در کاسه‌ای جدا بشکنید، شیر را هم اضافه و مخلوط کنید.
مرحله 3مخلوط شیر و تخم‌مرغ را به اضافه پاستا، پنیر پارمسان، جعفری و نیمی از پنیر کم‌چرب به کاسه حاوی سبزیجات اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید. مایه فریتاتا را در قالب چرب شده ریخته و بقیه پنیر کم‌چرب را روی آن‌ها بریزید.
مرحله 4قالب را در فر به مدت 55 دقیقه حرارت دهید. وقتی از پخت کامل آن و سفت شدن همه سطحش مطمئن شدید، قالب را از فر بیرون بیاورید. صبر کنید تا کوکو در قالب خنک شود سپس روی آن را بپوشانید و به مدت یک شب تا صبح در یخچال بگذارید.
مرحله 5فریتاتا را نصف کنید. هر نیمه را به چهار تکه تقسیم کنید. برای آماده کردن یک ساندویچ هر تکه فریتاتا را روی نان ساندویچی، پیتا یا لواش بگذارید. روی آن را با کاهو و گوجه فرنگی بپوشانید و لوله کنید. این ساندویچ را در کیسه فریزر یا ظرف غذای کودک بگذارید
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین