سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباسنک و رول رولت مرغ و قارچ مخصوص

رولت مرغ و قارچ مخصوص
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
شیر ۱/۲ لیوان
روغن ۲ قاشق غذا خوری
آرد ۲ لیوان
نمک و فلفلبه مقدار لازم
تخم مرغ (زرده) ۲ عدد
پودر آویشن ۱ قاشق چای خوری
کره ۲ قاشق غذا خوری
سیر ۲ حبه
پیاز ۱ عدد
قارچ ۵۰۰ گرم
کشمش پلویی ۱/۲ لیوان
سینه‌ مرغ ۴ عدد
رولت مرغ و قارچ مخصوص
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت رولت مرغ و قارچ مخصوص
روش ساخت
مرحله 1سینه های مرغ را بکوبید تا نرم و پهن شوند ( مانند شنیسل مرغ ) ، پس از اینکه سینه های مرغ را کوبیدید روی سطحی پهن کنید و روی آن پودر آویشن ، نمک و فلفل بپاشید و کشمش ها را در مرکز سینه های کوبیده شده قرار دهید.
مرحله 2سینه های مرغ را از اطراف جمع کنید تا همانند رولت شوند سپس با خلال های چوبی به هم متصل کنید و روی ان مقداری پودر آویشن ، نمک و فلفل بپاشید ؛ داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و رولت مرغ را داخل روغن تفت دهید تا طلایی شود
مرحله 3سپس رولت را داخل فویل المینیومی بپیچید و داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 40 دقیقه قرار دهید تا کباب شود.
مرحله 4در مدتی که مرغ کباب میشود میتوانید مایه قارچ را اماه کنید ، برای تهیه مایه قارچ ابتدا پیاز و سیرها را خرد کنید و در کره تفت دهید تا نرم شوند
مرحله 5سپس قارچ های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا قارچ ها سرخ شوند ، نمک و فلفل بزنید و از روی حرارت بردارید سپس با میکسر مواد را پوره کنید.
مرحله 6برای تهیه خمیر آرد ، نمک و روغن را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس شیر یا آب را کم کم اضافه کنید و با دست مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید که به دست نچسبد ، خمیر را داخل کاسه ای بگذارید و روی ان را بپوشانید و حدود 30 دقیقه استراحت دهید.
مرحله 7پس از استراحت خمیر را به 2 قسمت تقسیم کنید ، یک قسمت از خمیر را روی سطحی که آرد پاشیده اید باز کنید و رولت مرغ کباب شده را در مرکز ان قرار دهید و اطراف رولت مرغ را با مایه قارچ پوشش دهید ؛ زرده های تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و بزنید سپس روی سطح خمیر مقداری زرده تخم مرغ بمالید.
مرحله 8خمیر دوم را با وردنه پهن کنید و روی رولت را کامل با خمیر پوشش دهید ، لبه های خمیر را با زرده تخم مرغ به هم بچسبانید و روی سطح خمیر را با چنگال چندین سوراخ ایجاد کنید سپس با زرده تخم مرغ تمام سطح خمیر را کامل پوشش دهید.
مرحله 9رولت را داخل فر با دمای 180 درجه سانتیگراد که از قبل روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 40 – 60 دقیقه قرار دهید تا روی نان رولت طلایی شود ( دمای فرها متفاوت است و باید نان را زیر نظر داشته باشید ) ، پس از پخت رولت را از فر خارج کنید و 15 دقیقه اجازه دهید رولت خنک شود سپس برش بزنید و بهمراه سس دلخواه سرو کنید.
مرحله 10برش زده رولت
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین