سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابشیرینی تر رولت مخملی قرمز و خامه نعنایی

رولت مخملی قرمز و خامه نعنایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۰ نفر
مواد لازم
آرد ۱ پیمانه
پودر کاکائو ۲ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر ۳/۴ قاشق چای خوری
جوش شیرین ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۲ قاشق چای خوری
تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۳/۴ پیمانه
کره ۲ قاشق سوپ خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
شیر ۲ قاشق سوپ خوری
سرکه سفید ۱ قاشق چای خوری
رنگ خوراکیبه مقدار لازم
پودر شکر ۱/۱/۳ پیمانه
تخم مرغ (سفیده) ۴ عدد
کره ۲ پیمانه
شکلات سفید ۱۰۰ گرم
عصاره نعنا ۳/۴ قاشق چای خوری
پودر وانیل ۱ قاشق چای خوری
شکلاتبه مقدار لازم
رولت مخملی قرمز و خامه نعنایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت رولت مخملی قرمز و خامه نعنایی
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. قالب مناسب را با کاغذ روغنی بپوشانید؛ طوری که کمی از کاغذ از قالب بیرون بزند.
مرحله 2آرد، بیکینگ پودر، پودر کاکائو، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط کرده و 3-2 بار الک کنید. تخم مرغ ها و شکر را با همزن برقی با سرعت متوسط حدود 5 دقیقه بزنید تا کاملا با هم مخلوط شده و تغییر رنگ دهند. سپس کره، وانیل، شیر، سرکه سفید و به میزان لازم رنگ قرمز خوراکی اضافه کنید. سرعت همزن را کم کرده و مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند.
مرحله 3نیمی از مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک در یک جهت هم بزنید تا مخلوط آرد در مواد حل شوند. بقیه مواد را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. مایه را داخل قالب مورد نظر بریزید. قالب را به مدت 15- 13 دقیقه داخل فر قرار دهید.
مرحله 4بعد از این که کیک آماده شد از فر خارج کرده و صبر کنید تا خنک شود. لبه‌های کاغذ روغنی را بگیرید. با کمک آنها کیک را از قالب درآورید و روی حوله تمیزی قرار دهید. به آرامی کاغذ روغنی را خارج کنید، پودر شکر را روی کیک بریزید و با حوله، کیک را لوله کنید و کنار بگذارید.
مرحله 5سفیده ها و بقیه پودر شکر را با همزن برقی آن قدر بزنید تا پف کرده و سفت شوند. سپس بقیه مواد را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا خامه نرم و یکدستی حاصل شود.
مرحله 6بعد از این که کیک خنک شد، آن را باز کنید. نیمی از خامه را روی آن بمالید و پخش کنید. سپس دوباره آن را لوله کنید و داخل ظرف قرار دهید. روی رولت را با بقیه خامه بپوشانید، آن را با مقداری شکلات خرد شده تزیین و سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین