سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباسنک و رول رول سوسیسی با گوشت و تخم مرغ

رول سوسیسی با گوشت و تخم مرغ
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
تخم مرغ آب پز ۸ عدد
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
سس باربیکیو ۲ قاشق سوپ خوری
جعفری ۱/۴ پیمانه
خمیر هزارلا ۲ ورق
پودر نان ۱/۳ پیمانه
تخم مرغ ۲ عدد
رول سوسیسی با گوشت و تخم مرغ
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت رول سوسیسی با گوشت و تخم مرغ
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. روی یک سینی فر کاغذ روغنی پهن کنید. سپس روی سینی توری فلزی بگذارید و دوباره روی آن را هم یک ورقه کاغذ روغنی پهن کنید. با کمک نوک یک چاقوی تیز تمام سطح این کاغذ را سوراخ کنید.
مرحله 28 عدد تخم‌مرغ را در یک قابلمه در کنار هم به صورت یک سطح بچینید. روی آنها را با آب سرد بپوشانید و روی حرارت متوسط بگذارید. قبل از جوش آمدن آب، تخم‌مرغ‌ها را کمی جابه‌جا کنید.
مرحله 3(این کار به قرار گرفتن زرده در وسط تخم‌مرغ کمک می‌کند.) بعد از جوش آمدن آب، دیگر ظرف را تکان ندهید و به مدت 7 دقیقه صبر کنید تا تخم‌مرغ‌ها بپزند. بعد آنها را در ظرف آب سرد بیندازید تا پوستشان به راحتی جدا شود.
مرحله 4حالا گوشت چرخ‌کرده، پیاز، سس باربيكيو و جعفری را در کاسه‌ای بریزید. یکی از تخم‌مرغ‌های اضافی را در این کاسه بشکنید، خوب مخلوط کنید و ورز دهید.
مرحله 5خمیرهای هزارلا را روی سطح صاف و تمیزی بگذارید. روی هر کدام از خمیرها نیمی از خرده نان را بریزید. سپس نیمی از مایه گوشتی را هم روی هر خمیر پهن کنید. البته از یک طرف لبه‌ حدود 6 سانتیمتر جا بگذارید برای بهتر جمع کردن خمیر. در امتداد طول هر خمیر و روی وسط مایه گوشتی 4 عدد تخم‌مرغ پخته پوست کنده را نزدیک به یکدیگر بگذارید
مرحله 6لبه خمیر را با کمی آب خیس کنید. خمیر را از یک طرف لوله کنید طوری که مایه گوشت روی تخم‌مرغ‌ها را بپوشاند. با محکم لوله کردن خمیر مواد را به هم فشرده کنید. در آخر لبه‌های خمیر را روی هم بیاورید و محکم کنید. خمیر را بعد از هر تخم‌مرغ ببرید و باز لبه‌های خمیر را جمع و فشرده کنید. به این طریق 8 عدد سوسیس با مرکز تخم‌مرغ دارید.
مرحله 7هر سوسیس را روی سینی آماده شده بگذارید طوری که بخش جمع شده خمیر در زیر قرار بگیرد. تخم مرغ باقیمانده را در کاسه‌ای بشکنید و با چنگال بزنید. بعد روی سوسیس‌ها بمالید. سینی را در فر به مدت نیم‌ساعت حرارت دهید تا روی سوسیس‌ها طلایی شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین