سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساباستیک رول استيك بالزاميكی با سبزيجات

رول استيك بالزاميكی با سبزيجات
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
گوشت‌ گوساله ۱ کیلوگرم
نمک و فلفلبه مقدار لازم
سس ۳ قاشق سوپ خوری
ادویهبه مقدار لازم
روغن زیتون ۱ قاشق سوپ خوری
هویج ۱ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد
کدو سبز ۱/۲ عدد
پیازچه ۵-۶ ساقه
سیر ۲ حبه
سبزیجات ۱ قاشق چای خوری
کره ۲ قاشق چای خوری
موسیر ۲ قاشق سوپ خوری
سرکه بالزامیک ۱/۴ پیمانه
شکر قهوه ای ۲ قاشق سوپ خوری
آب گوشت ۱/۴ پیمانه
رول استيك بالزاميكی با سبزيجات
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت رول استيك بالزاميكی با سبزيجات
روش ساخت
مرحله 1‌ورقه‌هاي گوشت را با نمك، ادویه گوشت، فلفل و سس ورستر‌شاير طعم‌دار كنيد و ۳۰ دقیقه بگذاريد تا سس به خوردش برود. در اين فاصله زماني تمام سبزيجات را به صورت خلال‌هاي بلند خرد كنيد. فقط حواس‌تان باشد طول سبزيجات خرد شده بايد از عرض نوارهاي استيك بيشتر باشد. سير را هم رنده كنيد و كنار بگذاريد.
مرحله 2براي آماده كردن سس بالزامیک، كره را داخل تابه بريزيد و موسير را روي شعله ملايم دو دقيقه تفت دهيد تا شفاف شود. سپس بقيه مواد لازم سس را اضافه کرده، با هم خوب مخلوط كنيد. سس را تا زماني حرارت دهيد كه حجم آن نصف شود. حالا سس آماده است. آن را به كاسه‌ای منتقل كنيد.
مرحله 3روغن زيتون مخصوص سرخ كردن را در همان تابه بريزيد و سير رنده شده را در آن به مدت چند دقيقه تفت دهيد. حرارت را زياد كنيد و هويج، فلفل دلمه‌ای و كدوی نواري شده را در روغن تفت دهيدو سبزیجات معطر را هم به مواد اضافه کنید.البته نيازي به سرخ كردن پيازچه نيست.
مرحله 4بعد از اينكه سبزيجات نيم‌پز شدند آنها را به صورت دسته هایی در آورید، با یک نوار گوشتی ببندید و با خلال دندان فيكس شان كنيد. هر كدام از اين رول‌ها را داخل تابه‌ای كه قبلا در آن روغن ريخته بوديد قرار دهيد.
مرحله 5سپس در تابه را بگذاريد و روي اجاق گاز قرار دهید و صبر كنيد تا گوشت بپزد. نيم ساعت قبل از پايان مرحله پخت مقداري از سس را روي گوشت بريزيد و باقيمانده را هم موقع سرو روي رول‌ها بريزيد. فقط يادتان باشد خلال‌ها را جدا كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین