سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدلمه و کوفته دلمه رنگارنگ سبزيجات

دلمه رنگارنگ سبزيجات
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
برگ مو ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۳ قاشق سوپ خوری
روغن ۱/۲ پیمانه
نمک و فلفلبه مقدار لازم
برنج ۲ پیمانه
گوشت چرخ کرده ۴۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
روغن ۱/۲ پیمانه
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
سبزی ۲۰۰ گرم
دلمه رنگارنگ سبزيجات
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت دلمه رنگارنگ سبزيجات
روش ساخت
مرحله 1‌براي آماده كردن مواد داخل دلمه‌ها در تابه‌اي مقداري روغن ريخته و پياز را در روغن سرخ كنيد،سپس زردچوبه را افزوده، گوشت چرخ كرده را هم اضافه كرده و به همراه پياز خوب تفت دهيد.
مرحله 2حالا سبزي خردشده را هم اضافه کرده، مواد را مخلوط خوب سرخ كنيد. حرارت را خاموش كرده و گوشت را كنار بگذاريد.برنج را شسته به همراه يك پيمانه آب با مقداري روغن و نمک و فلفل روي حرارت بگذاريد. برنج را به صورت كته بپزيد تا آب برنج كم شده و نيم‌پز شود.
مرحله 3حالا برنج نيم‌پز را به گوشت اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد. مايه داخل دلمه‌ها آماده است
مرحله 4برگ‌هاي مو را شسته و در آب جوش بيندازيد تا كمي نرم شود بعد بلافاصله آبكش كنيد. در هر برگ مقداري مايه دلمه ريخته و به شكل لوله‌اي بپیچید
مرحله 5براي درست كردن دلمه پياز، آن را پوست كنده و از يك سمت، به صورت عرضي، يك شكاف عميق بزنيد و آن رادر مقداري آب جوش و نمك، پياز قرار دهيد تا كمي نرم شود.
مرحله 6سپس آن را از آب جوش خارج كنيد و زير آب سرد بگيريد.‌ پياز خنك‌شده را از هم باز كرده، ورقه ورقه كنيد. داخل هر ورقه را از مواد دلمه پر كرده و برگ پياز را به شكل بقچه يا لوله‌اي بپيچيد.
مرحله 7حالا كه همه دلمه‌ها آماده شدند ته ظرف مورد نظر يك لايه برگ دلمه چيده و دلمه‌ها را در ظرف بچينيد.‌ در تابه يا قابلمه‌اي جداگانه رب گوجه فرنگي را در كمي روغن تفت دهيد و مقداري نمك و فلفل اضافه كنيد. مي‌توانيد مقدار كمي هم آب اضافه كرده و آن را به شكل سس درآوريد.
مرحله 8سس را روي دلمه‌ها ريخته و آنها را بپزيد. به اين صورت كه ظرف را در فر ازپيش‌گرم‌شده با درجه حرارت 180 درجه سانتيگراد به مدت دو ساعت حرارت دهيد تا دلمه‌ها بپزند.بعد از پخت آنها را به آرامي و با دقت در ظرف مورد نظر چيده، كمي سس روي دلمه‌ها بريزيد و سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین