سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر مدرن دسر پرتقالی داخل لیوان

دسر پرتقالی داخل لیوان
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲ نفر
مواد لازم
پودر ژله ۱ بسته
پودر ژله ۲ بسته
بستنی ۱ عدد
دسر پرتقالی داخل لیوان
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت دسر پرتقالی داخل لیوان
روش ساخت
مرحله 1برای تهیه این دسر خوشمزه ابتدا یک بسته پودر ژله آلوورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط نمایید و آن را به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم) کاملا حل نمایید.
مرحله 2بعد از اطمینان از حل شدن کامل پودر ژله در آب جوش، بستنی را از فریزر خارج نموده و به مخلوط آب جوش و ژله اضافه نمایید و با چنگال هم بزنید تا بستنی حل شود.
مرحله 3در این مرحله از تهیه ژله ظرفی پیرکس با ابعاد ۲۰ در ۳۰ انتخاب نمایید و تمام سطح آن را سلفون بکشید و بعد ژله را به آرامی داخل آن بریزید و از هم زدن آن خودداری نمایید. ظرف حاوی ژله را بمدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید.
مرحله 4در این فاصله دو بسته ژله پرتقالی را طبق دستور روی پاکت با یک لیوان آب جوش به روش بن ماری حل کردم و سپس یک لیوان اب سرد ریختم و میزارم کنار خنک خنک بشه.
مرحله 5بعد از گذشت نیم ساعت ژله را از یخچال خارج نموده و با کاتر دایره شکل(البته شکل کاتر سلیقه ایه)که اونو با آب خیس کردم روی ژله زدم و بشکل دایرهای کوچیک در آوردم و به ظرف سرو ژله چسبوندم و ژله پرتقالی سرد شده را توی ظرف ریختم و بمدت یک الی یک ونیم ساعت گذاشتم یخچال تا ببندد.
مرحله 6در این فاصله باقیمونده ترکیب ژله و بستنی رو که بعد از کاتر زدن اضافه میاد دوباره میزاریم روی حرارت و ذوب میکنیم و میزاریم سرد بشه و روی ژله پرتقالیمون میریزیم و بعد از نیم ساعت که ژله مون کامل آماده شد به دلخواه تزیین میکنیم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین