سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر مدرن دسر پرتقال یخچالی

دسر پرتقال یخچالی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
پرتقال ۵ عدد
آب ۱/۳ پیمانه
شکر ۱/۴ پیمانه
پودر ژلاتین ۲ قاشق چای خوری
آب پرتقال ۱/۴ پیمانه
پنیر ماسکارپونه ۲۰۰ گرم
شکر ۱۲۰ گرم
خامه‏ ۲۰۰ گرم
بیسکویت ۲۰ عدد
آب پرتقال ۱/۲ پیمانه
ژله آلوئه ورا ۱ بسته
دسر پرتقال یخچالی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت دسر پرتقال یخچالی
روش ساخت
مرحله 1۲ عدد از پرتقال‌ها را فیله کنید. یک‌سوم پیمانه آب و یک‌چهارم پیمانه شکر را مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید تا شکر حل شده و مواد شروع به جوشیدن کند،
مرحله 2سپس فیله‌های پرتقال را اضافه کرده و حدود 10 دقیقه صبر کنید تا مواد کمی غلیظ شود. فیله‌های پرتقال را از شربت جدا کرده و کنار بگذارید تا خنک شوند.
مرحله 3پودر ژلاتین را روی یک‌چهارم پیمانه آب پرتقال پاشیده و روی بخار آب قرار دهید تا ژلاتین حل شود.
مرحله 4پنیر خامه‌ای و شکر را با دور کند هم‌زن برقی بزنید تا شکر کاملاً مخلوط شده و صاف و یک‌دست گردد. سپس ژلاتین حل شده خنک را در حالی که همزن روشن است، کم‌کم اضافه کرده و مخلوط کنید.
مرحله 5همزن را خاموش کرده و خامه‌ی فرم گرفته قنادی را نیز اضافه کرده و به آرامی به کمک لیسک با مواد مخلوط کنید. کف قالب کمربندی مستطیلی را کاغذ روغنی انداخته و یک ردیف لیدی‌فینگر کف قالب بچینید،
مرحله 6سپس روی لیدی‌فینگرها را با آب پرتقال مرطوب کنید و اینکار را یکبار دیگر هم اگر دوست داشتید تکرار کنید. فیله‌های پرتقال شیرین‌شده و خنک را روی آن بچینید.
مرحله 7نیمی از مواد پنیری آماده را روی لایه‌ی لیدی‌فینگر و فیله پرتقال ریخته و صاف کنید. بقیه‌ی فیله پرتقال ها را روی آن بچینید، سپس بقیه مواد پنیری را روی آن ریخته و صاف کنید. قالب را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید.
مرحله 8سپس یک بسته ژله آلوئورا را طبق دستور روی بسته آماده کنید. یک پرتقال دیگه رو فیله کنید و روی مواد پنیری بچینید و کمی از ژله را روی آن ها بریزید و به مدت ۳ دقیقه در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد.
مرحله 9بعد از آن مابقی ژله را هم ریخته و میگذاریم در یخچال تا کامل خودش را بگیرد. در نهایت از قالب خارج و سرو نمایید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین