سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر ایرانی خورش ماست اصیل اصفهان

خورش ماست اصیل اصفهان
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۵ نفر
مواد لازم
گوشت ۲۵۰ گرم
ماست چکیده ۱ کیلوگرم
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
پودر قندبه مقدار لازم
مغز گردوبه مقدار لازم
خلال پستهبه مقدار لازم
خورش ماست اصیل اصفهان
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت خورش ماست اصیل اصفهان
روش ساخت
مرحله 1گردن گوسفندی را با کمی پیاز و آب روی شعله قرار میدهیم تا کاملا بپزه و نرم بشه.(توجه کنید هیچ گونه ادویه ای به آن نزنید و در هنگام پخت اگر کف روی گوشت را گرفت حتما کف را بگیرید.)
مرحله 2بعد از پخت گردن گوشت آن را جدا کرده و و از طول آن ها را ریش ریش میکنیم.(منظور از طول ریش ریش کردن این است که گوشتمان را ریز تکه تکه نکنیم و به صورت رشته ای کاملا همه گوشت را ریش ریش میکنیم به طوری که تیکه های درشتی باقی نماند).
مرحله 3یک سینی بزرگ لبه دار تهیه کنید و در چند مرحله گوشت های ریش شده را با مقداری ماست چکیده مخلوط کرده و با کف دست انقدر آن را ورز دهید که مانند یک نوع خمیر یکدست شود.
مرحله 4این مرحله باید خیلی خوب انجام شود جوری که گوشت دیگر پیدا نباشد.(مرحله ی ۲ و۳ باید با دقت و حوصله انجام شود چون این مراحل باعث انسجام و کشدار شدن دسرمان میشود.در این مراحل نباید از چرخ گوشت و یا گوشت کوب برقی یا مانند اینها استفاده کرد و حتما باید با دست انجام شود.هرچه این مراحل بهتر انجام شود انسجام و کشدار بودن دسرمون بهتر میشود.)
مرحله 5در هنگام ورز دادن موادمان کم کم پودر قند را اضافه میکنیم (میزان پودر قند بسته به ذائقه ی خودتون داره ولی در اصل باید به مقداری باشد که دسرمون طعم ملسی داشته باشد یعنی نه خیلی شیرین و نه خیلی بی مزه).
مرحله 6من در هنگام مخلوط کردن مواد از مقداری مغز گردوی خرد شده استفاده کردم که این دلبخواه است.(گردو طعم فوق العاده ای به دسرمون میده اما استفاده و میزان آن سلیقه ای است.)
مرحله 7حالا زعفران دم کرده را به میزانی که به رنگ و عطر دلخواهمان برسیم اضافه میکنیم و دوباره ورز میدهیم تا همه جای مواد یکدست شود.
مرحله 8حالا خورش ماست اصیل اصفهانی ما آماده است.آن را در ظرف مورد نظر ریخته و با خلال پسته و بادام و زرشک و... آن را تزیین کرده و چند ساعتی در یخچال قرار میدهیم تا سرد شود و جا بیفتد.نوش جاااااان.:-).
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین