سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابخورشت خورش قیمه کدو

خورش قیمه کدو
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
گوشت ۲۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
لپه‎ ۱ استکان
کدو سبز ۱ کیلوگرم
رب گوجه ‌فرنگی ۲-۱ قاشق غذا خوری
گرد لیموبه مقدار لازم
زعفران ۱ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
روغنبه مقدار لازم
سیب زمینی ۲ عدد
خورش قیمه کدو
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت خورش قیمه کدو
روش ساخت
مرحله 1در ابتدا پیاز را نگینی خرد كرده و سرخ می كنیم. سپس گوشت را كه از قبل شسته و خشك كرده ایم اضافه كرده و به همراه پیاز تفت می دهیم تا گوشت تغییر رنگ دهد.
مرحله 2 لپه را شسته و بعد از خشك كردن به گوشت اضافه كرده و كمی تفت می دهیم تا بوی خامی لپه از بین برود. زردچوبه و رب را در این مرحله اضافه می كنیم.
مرحله 3لازم است كه رب را تفت دهیم چون باعث لعاب دار شدن خورش می شود. 3 تا 4 لیوان آب روی آن ریخته و به محض این كه جوش آمد حرارت را كم كرده و اجازه می دهیم با حرارت ملایم خوب بپزد. كدو را از قبل شسته و از وسط دو نیم كرده یا حلقه حلقه برش می دهیم و داخل روغن كمی سرخ می كنیم.
مرحله 420 دقیقه قبل از این كه ظرف را از روی حرارت برداریم كدوهای سرخ شده را روی خورش چیده و زعفران آب كرده، گرد لیمو یا آب لیمو، فلفل سیاه و نمك را اضافه می كنیم و می گذاریم تا خورش آماده شود.سیب زمینی ها را خرد كرده و سرخ میكنیم و روی خورش آماده شده میریزیم.
مرحله 51) برای شفاف شدن خورش و سلامت گوشت بهتر است گوشت خرد شده را در ظرفی ریخته و روی آن آب سرد بریزیم و روی حرارت قرار دهیم. به محض این كه جوش آمد، كف و خونابه گوشت را بیرون ریخته و روی آن آب گرفته و سپس با پیاز سرخ می كنیم.
مرحله 62)حتما لپه را از شب قبل خیس كرده و آب آن را 3مرتبه عوض كنید و اگر فراموش كردید آن را 2بار جوشانده و آبش را خالی كنید تا نفخ آن گرفته شود.
مرحله 73)اگر لپه قبل از پختن خوب تفت داده شود له نمیشود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین