سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابغذای رژیمی خورش فسنجان با کوفته قلقلی گیاهی

خورش فسنجان با کوفته قلقلی گیاهی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
مغز گردو ۳۰۰ گرم
رب انار ۶ قاشق سوپ خوری
شکر ۳ قاشق سوپ خوری
پیاز ۱ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
سویا ۱ پیمانه
پیاز ۱ عدد
آرد نخودچیبه مقدار لازم
زردچوبهبه مقدار لازم
خورش فسنجان با کوفته قلقلی گیاهی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت خورش فسنجان با کوفته قلقلی گیاهی
روش ساخت
مرحله 1پياز را نگيني خرد كرده و در مقدار كمي روغن داخل قابلمه مناسبی تفت دهيد تا نرم و طلايي شود، سپس گردو را به آن اضافه کرده و حدود ٤-٣ دقيقه تفت دهيد. فقط مواظب باشید گردو نسوزد و ته نگيرد. حالا مقداري آب داخل قابلمه بریزید؛ در حدي كه خورش شل نشود.
مرحله 2صبر کنید تا آب جوش بیاید و گردو چنددقیقه‌ای بجوشد، نرم شود و به روغن بيفتد. در این مرحله مقداری رب انار و شكر به خورش اضافه کرده و به‌آرامی هم بزنید. رب انار و شکر را به میزانی که دوست دارید اضافه کنید.
مرحله 3حالا کوفته‌قلقلی‌ها را آماده کنید. سويا را چند دقیقه‌ای در آب گرم خیس کنید تا نرم شود، سپس در آبكش بریزید و آن را خوب فشار دهید تا آب اضافه‌اش گرفته شود. بعد آن را چرخ کنید. پياز را رنده كرده و آب آن را بگیرید، سپس به سویای چرخ شده اضافه کنید. مقداری زردچوبه، ادويه و نمك هم بریزید و تا جایی كه مواد حالت چسبندگي پیدا کنند، آرد نخودچی اضافه کنید و خوب ورز دهید. مایه کوفته را چند ساعتي داخل يخچال استراحت دهيد.
مرحله 4بعد از اینکه مایه را از یخچال بیرون آوردید، کوفته‌قلقلی‌هايي به‌اندازه گردو درست كنيد و سپس آن‌ها را در مقداري روغن سرخ کنید.
مرحله 5وقتي فسنجان کاملا به روغن افتاد، کوفته‌قلقلی‌هاي سرخ‌شده را به آن اضافه كرده و حرارت زیر قابلمه را خاموش كنيد، سپس بلافاصله خورش را سرو كنيد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین