سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمرغ و پرنده خوراک مرغ لیمویی آبدار

خوراک مرغ لیمویی آبدار
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
ران مرغ ۶۵۰ گرم
خردل ۱ قاشق سوپ خوری
پوست لیمو ۱ قاشق سوپ خوری
روغن زیتون ۲ قاشق سوپ خوری
کره ۱ قاشق سوپ خوری
آرد ۱ قاشق سوپ خوری
ریحان ۱.۵ قاشق چای خوری
آویشن ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
آب لیمو ۱/۴ فنجان
سیر ۲ حبه
عصاره مرغ ۱/۱/۴ فنجان
خوراک مرغ لیمویی آبدار
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت خوراک مرغ لیمویی آبدار
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) داغ کنید.
مرحله 2مواد مالیدن روی مرغ را آماده کنید. خردل، 1 قاشق چایخوری پوست لیمو، ریحان، آویشن، نمک و 1 قاشق سوپخوری روغن زیتون را در یک کاسه ی کوچک با هم مخلوط کنید. با استفاده از انگشت یا قلممو مخلوط را به روی دو طرف تکه های مرغ بمالید.
مرحله 3 در یک کاسه ی دیگر یا یک پارچ اندازه گیری، 2 قاشق چایخوری پوست لیموی باقیمانده، آب لیمو و عصاره ی مرغ را مخلوط کنید و کنار بگذارید.
مرحله 41 قاشق سوپخوری روغن زیتون باقیمانده را در یک تابه ی بزرگ بدون دستگیره روی شعله ی متوسط داغ کنید.
مرحله 5 سیر له شده را اضافه کنید و سپس 1 دقیقه تا زمانی که بوی سیر سرخ کرده بلند شود و لبه های سیر قهوه ای شده باشد سرخ کنید. سیر را دربیاورید و دور بریزید اما روغن را در همان ظرف بگذارید بماند.
مرحله 6مرغ ها به طوری که سمت پوست دار آن رو به کف ظرف باشد در تابه ی حاوی روغن زیتون بچینید و 2 تا 3 دقیقه تا زمانی که پوست مرغ قهوه ای طلایی شود تفت دهید.
مرحله 7مرغ را برگردانید سپس مخلوط لیمو را که قبلاً درست کرده بودید اضافه کنید. هم بزنید و تابه را داخل فر قرار دهید و 25 تا 35 دقیقه تا زمانی که دماسنجی که داخل قطور ترین قسمت مرغ می کنید دمای 175 درجه فارنهایت (79 درجه سانتی گراد) را نشان دهد در فر بپزید.
مرحله 8تابه را از درون فر بیرون بیاورید سپس مرغ ها را به یک بشقاب منتقل کنید و روی آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید. بایستی هنوز مایع در تابه مانده باشد. تابه را روی شعله ی متوسط قرار دهید و بگذارید مایع آرام به جوش بیاید.
مرحله 9 آرد و کره را با استفاده از انگشتانتان در یک کاسه ی کوچک مخلوط کنید و یک خمیر خشک و شکننده درست کنید. مخلوط آرد و کره را در سس داخل تابه بریزید و هم بزنید. سس کمی غلیظ می شود و درخشان به نظر می رسد.
مرحله 10مرغ ها را داخل تابه بچینید و سپس سرو کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین