سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابنان و خمیر خمیر پیتزاایتالیایی

خمیر پیتزاایتالیایی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۴ نفر
مواد لازم
روغن ۱ قاشق غذا خوری
پودر مخمر ۱ قاشق غذا خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
آب ۱ لیوان
آرد سفید ۳ لیوان
فلفل سیاهبه مقدار لازم
خمیر پیتزاایتالیایی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت خمیر پیتزاایتالیایی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا مخمر را را با آب جوش كه ولرم شده است مخلوط کنید تا حالت كِرِم مانند پیدا كند.سپس آن را 10 دقیقه در جایی گرم قرار دهید تا مخمر عمل آید.
مرحله 2آرد را با نمك مخلوط كرده و 3مرتبه الک کنید تا سبک شود ، سپس وسط آرد را گود کرده و خمیر مایه و روغن زیتون را به آن اضافه کرده و از کناره های آرد به داخل شروع به مخلوط كردن كنید.
مرحله 3پس از اینکه تمام آرد با مواد دیگر مخلوط شد شروع به ورز دادن نمائید ، روی سطح مناسبی را آرد بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید.به کمک کف دست روی خمیر فشار دهید و به سمت جلو هل دهید.تا خمیر مثل آدامس كش بیاید و بعد دوباره به حالت قبل برگردید و این عمل را بارها و بارها تکرار کنید ، در زمان ورز دادن خمیر همواره باید سطح کارتان پوشیده از آرد باشد.
مرحله 4کف و اطراف ظرفی را با روغن چرب کنید ،سپس خمیر را داخل آن بگذارید و یک دور درون ظرف بچرخانید تا کمی اطراف خمیر چرب شود ، سپس روی خمیر برشی به صوت بعلاوه بدهید تا خمیر بهتر ور بیاید
مرحله 5پارچه ای نخی و مرطوب روی ظرف قرار داده و در جایی گرم بین 1 تا 2 ساعت قرار دهید تا حجم خمیر تقریبا دو برابر شود ، هرچه دمای محیط گرم تر باشد خمیر شما زودتر ور میاید.
مرحله 6پس از انکه حجم خمیر دو برابر شد دست ها و سطح کار را به کمی آرد یا روغن اغشته کنید تا خمیر به دست یا محیط کار نچسبد سپس خمیر را روی سطح مورد نظر قرار دهید و به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید ، سپس هر تکه را جداگانه چند بار با همان روش بالا ورز دهید.
مرحله 7کف تابه های پیتزا را کمی چرب کرده و خمیرها را به شکل دایره های بزرگ روی آنها پهن کنید ، سپس دو مرتبه روی خمیر پارچه نمناك و نخی بیندازید و چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی پف کند.
مرحله 8فر را روی حرارت 200 درجه سانتیگراد بگذارید و ظرفی آب داخل آن قرار دهید ، وقتی آب شروع به بخار کردن نمود تابه ها را درون فر بچینید و به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید تا پخت اولیه نان پیتزا انجام شود ، سپس از فر خارج کرده و مواد مخصوص پیتزا را روی نان های آماده بریزید و بار دیگر درون فر بگذارید تا پیتزا شما بپزد.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین