سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر ایرانی حلوای رولتی

حلوای رولتی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۱۵ نفر
مواد لازم
آرد ۳ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
آب ۱ پیمانه
گلاب ۱/۴ پیمانه
عرق هل ۱/۴ پیمانه
زعفران آب کرده ۲ قاشق غذا خوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری
روغن ۱.۵ پیمانه
حلوای رولتی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت حلوای رولتی
روش ساخت
مرحله 1دورنگ حلوا تو دو ظرف جداگانه درست کردم (حلوای زعفرانی و حلوای کاکائویی )
مرحله 2برای درست کردن حلوای زعفرانی نصف آرد رو بعدازاینکه تفت دادم تا بوی خامیش از بین بره ، نصف روغن رو اضافه کردم و هم زدم تا یکدست شد .
مرحله 3برای درست کردن حلوای کاکائویی هم به بقیه آرد پودرکاکائو رو اضافه کردم و بعداز تفت دادن آرد بقیه روغن رو اضافه کردم و هم زدم تا یکدست شد .
مرحله 4توی ظرفی شکر و آب رو جوشوندم و بعدازجوشیدن از روی حرارت برداشتم و بهش گلاب و عرق هل رو اضافه و مخلوط کردم . شربت آماده رو دوقسمت کردم .
مرحله 5به یه قسمت زعفران اضافه کردم و قسمت بعدی رو همونطور ساده نگه داشتم . شربتی که داخلش زعفران ریخته بودم رو به آرد تفت خورده ساده که روی حرارت بود اضافه و مخلوط و حلوارو آماده کردم و کنار گذاشتم .
مرحله 6شربت ساده رو هم به آردی که پودرکاکائو ریخته بودم و روی حرارت بود اضافه و مخلوط و حلوارو آماده کردم . روی نایلون اول حلوای کاکائویی رو همونطور که داغ بود پهن و صاف کردم ، بعد روش حلوای زعفرانی رو پهن و صاف کردم .
مرحله 7در نهایت از یکطرف شروع کردم به رول کردن و همون نایلون رو دورش پیچیدم و تو یخچال گذاشتم تا کمی سرد شه . بعد از یخچال بیرون آوردم و نایلون رو از دورش باز کردم و برش دادم .
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین