سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابتنقلات حلوا عربی (شیرخشک)

حلوا عربی (شیرخشک)
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
آب ۱.۵ پیمانه
نشاسته ۱ پیمانه
آرد سفید ۱ پیمانه
شیر خشک ۲ پیمانه
شکر ۲ پیمانه
روغن ۲ پیمانه
گلاب ۲-۳ قاشق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
حلوا عربی (شیرخشک)
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت حلوا عربی (شیرخشک)
روش ساخت
مرحله 1این حلوا به علت وجود شیر خشک در اون ممکنه گوله بشه...اگه تمام نکاتی که مینویسم رو رعایت کنید حلوا با بافت کاملا صاف و یکدستی خواهید داشت.
مرحله 2ابتدا شربت رو آماده کنید...شکر+آب را در قابلمه کوچکی بریزید و روی حرارت متوسط قرار بدید ،زعفران سائیده و چند قاشق گلاب اضافه و کمی هم بزنید تا شکر کاملا حل شود ،وقتی شربت شروع به جوشیدن کرد بلافاصله حرارت را خاموش کرده و شربت را کنار بذارید تا کاملا خنک بشه.
مرحله 3آرد سفید+نشاسته ذرت+شیر خشک را مخلوط و الک کنید و در قابلمه نسوز بریزید.روغن را کم کم به اون اضافه کنید. و روی حرارت ملایم مدام هم بزنید تا طلایی و خوشرنگ بشه.
مرحله 4حرارت ملایم باشه چون شیر خشک زود میسوزه.در ابتدا مخلوط آرد و روغن خیلی سنگینه و هم زدن اون کمی سخته ولی هر چی بیشتر مخلوط آرد روی حرارت تفت بخوره سبک تر و هم زدن اون راحت تر میشه.
مرحله 5وقتی مخلوط آرد به رنگ طلایی دلخواهتون رسید از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کاملا خنک بشه.
مرحله 6در زمان خنک شدن هر از گاهی اونو هم بزنید. وقتی کاملا خنک شد ،شربت خنک را هم به اون اضافه کنید و حدود 10 دقیقه خوب هم بزنید تا حلوا از کف ظرف جدا و کشدار بشه.
مرحله 7در زمان اضافه کردن شربت به حلوا ظرف حلوا روی گاز نباشه. حلوا بعد از خنک شدن خودشو میگیره و سفت تر میشه ولی همچنان کشدار و بسیار لطیفه و طعم بینظیری داره
مرحله 8بسته به جنس آرد ممکنه لازم باشه برای چند دقیقه کوتاه بعد از اینکه شربت کاملا به خورد آرد و روغن رفت تابه حلوا رو روی حرارت ملایم بذارید تا حلوا بیشتر جمع بشه.
مرحله 9بعد از اینکه کاملا خنک شد میتونید با ماسوره حلوا رو تزئین کنید.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین