سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابدسر ایرانی حلوا زنجبیلی قالبی

حلوا زنجبیلی قالبی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد ۱ لیوان
کره ۱۰۰ گرم
پودر قند ۳/۴ لیوان
روغن ۳ قاشق غذا خوری
پودر زنجبیل ۱ قاشق غذا خوری
حلوا زنجبیلی قالبی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت حلوا زنجبیلی قالبی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا آرد را الک کرده در تابه می ریزیم وبمدت ۲۰ دقیقه با حرارت ملایم و با قاشق چوبی هم می زنیم تا بوی خامی آرد گرفته شود و خیلی کم تغییر رنگ دهد یا طلایی روشن شوداز روی حرارت برداشته آرد تفت داد شده را یک بار دیگر الک می کنیم و دوباره به تابه برمی گردانیم.
مرحله 2کره و روغن را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا روغن خوب جذب حلوا شود..ودو سه دقیقه در روغن تفت میدیم..حالا پودر قند را هم در دو مرحله الک کرده و اضافه می کنیم با هر دفعه اضافه کردن پودر قند باید حسابی حلوا راهم بزنیم تا پودر قند به خورد حلوا برود.
مرحله 3در آخر پودر زنجبیل را اضافه کرده و مخلوط می کنیم..اگه بخوایم تو سینی پهن کنیم وبرش بزنیم همین قدر روغن کافیه..ولی برا قالبی شاید یک تا یک ونیم قاشق بیشتر روغن لازم باشه..اونم کره یا روغن جامد.اصلا روغن مایع نزنین..
مرحله 4حلواتون وقتی آماده شد باید یکم روان باشه . اول قالب سلیکونیتونو بذارین تو سینی و بذارین پیش دستتون وبا قاشق مربا خوری ارام وبا حوصله قالبها رو پر کنین..وقتی تموم شد آرام قالب رو دوسه مرتبه رو میز یا کابینت بزنین تا حبابهای احتمالی خارج بشن..
مرحله 5حالا وقتشه که بره تو یخچال..تا شما بکارتون برسین ویه چایی دم کنین حلواتون تو یخچال قالب میگیره ..حدودا ۳ تا ۴ ساعت.. بعد با یه چایی داغ خودتونو به خوردن یه حلوای خوشمزه دعوت کنین..
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین