سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابغذای کودک ترافل های شکلاتی

ترافل های شکلاتی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۳۵ نفر
مواد لازم
شکلات ۲۸۵ گرم
کره ۳ قاشق غذا خوری
خامه‏ ۱/۲ پیمانه
شیره ذرت ۱ قاشق غذا خوری
آب میوه ۱/۴ پیمانه
پودر نارگیل ۱/۲ پیمانه
شکلات ۲۳۰ گرم
ترافل های شکلاتی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت ترافل های شکلاتی
روش ساخت
مرحله 1285 گرم شکلات نیمه تلخ و کره راداخل کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید. مایع به دست آمده را 30 دقیقه داخل مایکروفر بگذارید. سپس آن را خارج کنید و شکلات را هم بزنید و این کار را یک بار دیگر تکرار کنید و آنرا کنار بگذارید.
مرحله 2در یک قابلمه کوچک، شیره ذرت و خامه پرچرب را روی حرارت متوسط اجاق گاز با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا به جوش بیاید. از روی حرارت بردارید و روی مخلوط شکلات بریزید.
مرحله 3اجازه دهید دو دقیقه بماند. با کمک کاردک پلاستیکی مواد را به خوبی هم بزنید تا کرم شکلاتی نرم و روانی به دست بیاید. در این مرحله آب میوه را اضافه کنید و هم بزنید. مواد را داخل کاسه شیشه ای بریزید و به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.
مرحله 4با کمک قاشق های توپی بستنی، شکلات ها را قالبی به صورت توپ در بیاورید و روی کاغذ روغنی داخل سینی بچینید و 30 دقیقه دیگر داخل یخچال قرار دهید.
مرحله 5پودر نارگیل، خرده های آجیل، بادام خرد شده و هر ماده ای که برای روی شکلات دوست دارید را در بشقاب های جداگانه بریزید و کنار بگذارید.
مرحله 6در این فاصله، 230 گرم شکلات نیمه تلخ را داخل کاسه بریزید و آن را روی قابلمه آبی که روی حرارت متوسط می جوشد بگذارید تابه طور غیر مستقیم و با بخار ذوب شود. شکلات را به طور مرتب هم بزنید تا دمای آن به 90 درجه فارنهایت برسد. به هیچ وجه اجازه ندهید حرارت شکلات بیشتر از 94 درجه فارنهایت شود زیرا ترافل ها خراب خواهند شد.
مرحله 7ترافل ها را از یخچال خارج کنید و با کمک دست آنها را به شکل توپ در بیاورید. در این مرحله بهتر است از دستکش استفاده کنید.
مرحله 8قاشق توپی بستنی را داخل شکلات مایع فرو کنید. آن را برگردانید تا شکلات اضافه بریزد. یکی از ترافل ها را داخل آن بگذارید و بچرخانید تا همه جای ترافل شکلاتی شود. سپس آن را داخل ماده دلخواه – آجیل، بادام، پودر نارگیل و ... – بغلتانید تا همه سطح آن را بپوشانند.
مرحله 9به مدت 10 تا 15 ثانیه آن را داخل مواد نگهدارید و سپس روی کاغذ روغنی داخل سینی قرار دهید. پس از آماده کردن همه ترافل ها، آنها را یک ساعت دیگر داخل یخچال بگذارید تا به اصطلاح خودشان را بگیرند.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین