سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابسایر استانها تتالی

تتالی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۵ نفر
مواد لازم
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
سیب زمینی ۴ عدد
پیاز ۳ عدد
گوجه فرنگی ۴ عدد
رب گوجه ‌فرنگی ۳ قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و زرد چوبهبه مقدار لازم
تتالی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت تتالی
روش ساخت
مرحله 1ابتدا دو تا از پیاز ها را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم و در میزان مورد علاقه ای از روغن در تابه ای تفت می دهیم سپس مقداری مورد نیاز از ادویجات (فلفل سیاه. فلفل قرمز. زردچوبه) اضافه میکنیم .
مرحله 2و بعد از آن رب گوجه فرنگی را به مواد افزوده و خوب تفت میدهیم تا خامی رب گرفته شود و در انتها به آن مقداری نمک اضافه میکنیم.از مواد مقداری بیشتری را از ماهیتابه جدا کرده و در ظرف دیگری میگذاریم.
مرحله 3پیاز سوم را هم رنده می کنیم و به گوشت چرخ شده اضافه می کنیم و حسابی ورز می دهیم تا با پیاز ها یک دست شود. به گوشت چرخی ادویه جات مثل نمک و فلفل اضافه می کنیم. در نهایت به میزان مورد نظر از پیازها را روی کف دست پهن کرده همانند کتلت به آن شکل میدهیم و روی پیاز و رب تفت داده شده قرار میدهیم .
مرحله 4در ادامه سیب زمینی ها را پوست گرفته و به طور حلقه ای خرد کرده و روی گوشت ها می چینیم . و گوجه فرنگی را نیز به صورت حلقه حلقه برش زده و روی سیب زمینی میچینید
مرحله 5نهایتا به آن مقدار پیاز و رب گوجه ایی که از قبل کنار گذاشته بودیم ۲ لیوان آب اضافه میکنیم و با قاشق هم میزنیم تا مواد در آب حل شود سپس برروی شعله قرار داده تا به جوش آید .پس از جوش آمدن به ماهیتابه مواد چیده شدمون اضافه میکنیم .و زیر آن را کم میکنیم تا با حرارت کم پخته شود. و آماده سرو شدن نوش جان
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین