سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابمافین و کاپ تاسی لیمویی

تاسی لیمویی
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۳۶ نفر
مواد لازم
کره ۲ قاشق غذا خوری
آب لیمو ۱/۲ پیمانه
نشاسته ذرت ۱ قاشق غذا خوری
آب ۱/۴ پیمانه
تخم مرغ (زرده) ۴ عدد
کره ۱/۲ پیمانه
رنده پوست لیمو ۴ قاشق چای خوری
شکر ۱ پیمانه
آرد کامل ۱/۱/۴ پیمانه
تاسی لیمویی
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت تاسی لیمویی
روش ساخت
مرحله 1برای تهیه خمیر مافین، آرد، 1/3 پیمانه شکر و دو قاشق چایخوری پوست رنده شده لیموترش را در یک کاسه متوسط با یکدیگر مخلوط کنید. کره سفت را خرد و به مواد اضافه کنید.
مرحله 2در یک کاسه دیگر، یک عدد زرده تخم‌مرغ هم‌زده و دو قاشق غذاخوری آب سرد را با یکدیگر مخلوط کنید. به تدریج، مخلوط تخم‌مرغ را به مخلوط آرد اضافه کنید.
مرحله 3آنها را هم بزنید تا شکل خمیر به خود بگیرند. سپس خمیر را در دست به شکل توپ فرم دهید. روی خمیر پلاستیک بکشید و به مدت 30 تا 60 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شود.
مرحله 4در یک قابلمه متوسط، 2/3 پیمانه شکر و نشاسته ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید. دو قاشق چایخوری پوست رنده شده لیموترش، ¼ پیمانه آب و دو قاشق غذاخوری کره به آن اضافه کنید. آنها را روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ و روی آن حباب ایجاد شود.
مرحله 5به تدریج، به نیمی از مخلوط داغ لیموترش، سه عدد زرده تخم‌مرغ اضافه کنید. دوباره همه مواد را به قابلمه بازگردانید و دو دقیقه دیگر هم بزنید.
مرحله 6اجازه دهید مواد بجوشد و سپس حرارت را کم کنید. دو دقیقه دیگر بپزید و سپس از روی حرارت بردارید. آنها را درون کاسه کوچکی بریزید. روی آنها پلاستیک بکشید و تا زمان پخت نان مافین، در یخچال قرار دهید.
مرحله 7برای تهیه تاسی، فر را با دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید. خمیر سرد شده را به 36 قسمت مساوی تقسیم کنید.
مرحله 8خمیرها را کمی نازک کنید و آنها را درون قالب‌های چرب شده مافین قرار دهید. پس از آماده شدن همه کاسه‌ها، آنها را به مدت 8 تا 10 دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی و برشته شوند.
مرحله 9سپس از فر خارج کنید و 10 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شوند. از کاستارد لیمویی آماده شده درون کاسه‌های پخته شده بریزید. روی آنها پلاستیک بکشید و به مدت 1 تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شوند و کاستارد سفت شود.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین