سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت تارت میوه فانتزی با کرم پاتیسیر

تارت میوه فانتزی با کرم پاتیسیر
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۸ نفر
مواد لازم
آرد ۲۶۰ گرم
کره ۱۵۰ گرم
تخم مرغ (زرده) ۱ عدد
پودر قند ۵ قاشق غذا خوری
وانیل‏ ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک ۱ پنس
شیر ۲ پیمانه
تخم مرغ (زرده) ۲ عدد
نشاسته ذرت ۴ قاشق غذا خوری
کره ۱ قاشق غذا خوری
شکر ۸ قاشق غذا خوری
وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری
رنگ خوراکیچند قطره
تارت میوه فانتزی با کرم پاتیسیر
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت تارت میوه فانتزی با کرم پاتیسیر
روش ساخت
مرحله 1آرد و نمک را سه بار الک کنید. کره را خرد کنید و به آرد اضافه کنید و با انگشتان ورز دهید تا به خورد آرد برود و مواد به شکل خرده نان درآید. میتوانید با دور کند همزن بزنید.
مرحله 2شکر و وانیل و زرده تخم مرغ را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن ورز دهید. زیادی ورز دادن خمیر باعث به روغن افتادن میشود و خمیر خوبی حاصل نمیشود.
مرحله 3مواد را داخل کیسه فریزر برای حدود یکساعت در یخچال قرار دهید. خمیر را روی میز با وردنه به اندازه ظرف تارت باز کنید، خمیر را دور وردنه بپیچید و به آرامی داخل قالب قرار دهید و با دست اطراف خمیر را مرتب کنید و با چاقو اضافه خمیر را جدا کنید.
مرحله 4روی خمیر را با چنگال سوراخ سوراخ کنید، یک کاغذ روغنی روی خمیر قرار دهید و کمی حبوبات روی آن بریزید که سنگین شود و خمیر تارت پف نکند.
مرحله 5قالب را برای 15 تا 20 دقیقه داخل فر از قبل گرم شده با دمای 180 قرار دهید و چند دقیقه آخر گریل کنید تا طلایی شود. بعد از خنک شدن تارت را به آرامی از قالب خارج کنید.
مرحله 6کرم پاتیسیر: همه مواد را مخلوط کنید و ظرف را روی حرارت ملایم مدام به هم بزنید تا کرم به غلظت فرنی برسد. سپس از روی حرارت برداشته و کمی هم بزنید تا کرم خنک شود و رویه نبندد، سپس داخل تارت را با کرم پر کنید و اجازه دهید در یخچال خنک شود.
مرحله 7تزیین تارت: کمی شکلات بن ماری کنید و داخل قیف ریخته و طرح کلی صورت را بکشید.
مرحله 8برای میوها از توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس یا بلوبری استفاده کنید. برای گردنبند و گوشواره از ترافل های رنگی یا مروارید خوراکی استفاده کنید. اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا صلواتی بفرستید.‌‌
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین