سبد خرید کالا
را در گروه تلگرام @cookcakeirارسال نمایید


آیدی تلگرام یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابپای و تارت تارت مارمالاد پرتقال

تارت مارمالاد پرتقال
زمان آماده سازی دقیقه زمان پخت دقیقه تعداد ۲۰ نفر
مواد لازم
کره ۲۲۰ گرم
شکر ۳/۴ پیمانه
تخم مرغ (زرده) ۳ عدد
عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری
آب پرتقال ۱ قاشق غذا خوری
آرد ۲/۱/۲ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/۱/۲ قاشق چای خوری
مارمالاد پرتقال ۱/۲ پیمانه
خامه‏ ۱ قاشق غذا خوری
نمکنوک قاشق چای خوری
تارت مارمالاد پرتقال
نمایش بیشتر پنهان نمودن
دستور پخت تارت مارمالاد پرتقال
روش ساخت
مرحله 1فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا گرم شود. سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ روغنی می‌پوشانیم. یک ظرف عمیق مناسب یا کاسۀ همزن برقی را بر می‌داریم. شکر و کره را داخل آن می‌ریزیم و با سرعت متوسط همزن برقی و با سر خمیر‌گیر آن به مدت 2 دقیقه این مواد را مخلوط می‌کنیم تا سفید و روشن شود.
مرحله 2سپس 2 عدد زردۀ تخم‌مرغ را به مواد اضافه می‌کنیم و 2 الی 3 دقیقه مخلوط می‌کنیم تا مایه یکدست شود. سپس وانیل و آب پرتقال را می‌ریزیم. سپس آرد، بیکینگ پودر و نمک را اضافه می‌کنیم و با دور کند همزن می‌زنیم تا خمیر به دست آید.
مرحله 3خمیر را به 2 قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم. آنها را تخت می‌کنیم و در کیسه فریزر قرار داده و به مدت 1 ساعت در یخچال می‌گذاریم.
مرحله 4روی کاغذ روغنی داخل سینی فر کمی آرد می‌پاشیم. یک قسمت خمیر را در ابعاد 17x40 سانتیمتری باز می‌کنیم و آن را در یک ظرف مستطیل شکل می‌گذاریم و آن را به مدت 20 الی 30 دقیقه در فریزر می‌گذاریم. همین کار را با نیمۀ دیگر خمیر نیز انجام می‌دهیم.
مرحله 5خمیرها را از فریزر خارج می‌کنیم. یکی از آنها را به شکل پنجره برش می‌دهیم. یعنی از وسط آن یک مستطیل کوچکتر با چاقو می‌بریم و آن را از دورش جدا می‌کنیم. این خمیر پنجره‌ای را روی خمیر کامل می‌گذاریم و مارمالاد پرتقال را داخل پنجره و روی خمیر زیرین می‌ریزیم. سپس آن را در یخچال یا فریزر می‌گذاریم تا کمی سفت شود.
مرحله 6در یک کاسۀ کوچک، باقیماندۀ زرده‎های تخم‌مرغ و خامه را می‌ریزیم و مخلوط می‌کنیم. سپس شیرینی را از یخچال خارج می‌کنیم و مخلوط خامه و زردۀ تخم‌مرغ را روی آن می‌دهیم. سپس آن را به مدت 20 الی 25 دقیقه داخل فر داغ می‌گذاریم.
نتایج نقد و بررسی:
8 از 10 امتیاز براساس 10 کاربر امتیاز دهنده
توسط ,
4/ 5 ستارهفروشگاه حراجی آنلاینفروشگاه حراجی آنلاین